Белоградчикські скелі: чудернацькі гірські формації з незвичайними легендами

Белоградчикські скелі утворюють величезний гірський хребет, ширина якого становить три кілометри, а довжина – тридцять. Деякі гірські формації досягають 200 метрів у висоту. Вони почали утворитися 230000000 років тому на дні неглибокого моря як результат стиснення осадових порід, і після 45 мільйонів років ерозії скелі здобули сьогоднішній вигляд. Серед вапнякових скель можна також побачити безліч печер, включаючи печеру Магура, де археологи виявили кістки таких доісторичних видів, як печерний ведмідь або печерна гієна. Крім того, в печері можна побачити настінні малюнки, датовані 10,000 – 600 роками до н.е.

Кожна гірська порода носить своє ім’я: «Адам і Єва», «Школярка», «Ведмідь», «Пастух», «Пустельник», «Верблюд», «Гриби», «Мадонна» і т.д., при цьому всі ці скелі мають свою історію.

Однак поряд з ученими теоріями завжди є місце для захоплюючих легенд. Дві найвідоміші і цікаві історії були створені про «Мадонну» і «Школярку». Легенда про «Мадонну» свідчить, що колись красива монахиня закохалася в чоловіка на білому коні, і після порочного роману була вигнана ченцями. День перетворився на ніч і всі, Мадонна, монахи, чоловік і білий кінь, перетворилися на вапнякові скелі.

Легенда про школярку дуже схожа: вона також розповідає про прекрасну дівчину. Правда, тут, замість ченців, розлючений шкільний учитель, а, замість принца на білому коні, коваль. Учитель гнався за школяркою, їм на зустріч вибігає ведмідь і раптом всі перетворилися на камінь.

Можна не вірити в ці розповіді, але той факт, що щорічно пам’ятку відвідують безліч туристів заперечувати ніяк не можна.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла