Білий храм (Ват Ронг Кхун)

Білий храм (Ват Ронг Кхун)

Місто Чіанграй на півночі Таїланду є одним з тих районів, де процвітає традиційна тайська культура і мистецтво. В 5 кілометрах на південь від міста знаходиться приголомшливо красива біла споруда – Ват Ронг Кхун або, як його ще називають, Білий храм. Символ північного Таїланду став справжньою національною пам’яткою і, як один з найбільш пізнаваних об’єктів в країні, привертає все більше число відвідувачів щороку.

Міфи і факти

Ват Ронг Кхун єдиний з усіх храмів Таїланду повністю сяючого білого кольору з дзеркальними відображеннями мозаїки зі скла, вбудованої в білу штукатурку. Ідея будівництва білосніжного палацу належить Халермхаі Косітпіпат, одному з найвідоміших художників Таїланду, який протягом 20 років збирав заощадження від продажу своїх картин, щоб побудувати цю казку. Білий колір – знак чистоти Будди, а блискаюче на сонці скло уособлює мудрість Будди, що “світить яскраво по всій Землі і Всесвіту”.

Бажанням Халермхаі було створення центру для навчання і медитації людей, що практикують Дхарму і прагнуть отримувати вигоду від вчення Будди.

Що подивитися

Білий храм поєднує в собі прекрасну суміш традиційного буддійського мистецтва з сучасним дизайнерськими рішеннями. Абсолютно білосніжні стіни і скульптури іскряться, відображаючи відтінки ранкової зорі і вечірнього заходу. Стіни прикрашені дрібними шматочками дзеркального скла, яке надає будові небесну легкість і чарівний вид.

Головну будівлю оточує ставок з білими рибками. Міст, що веде до храму, уособлює цикли перероджень на шляху до обителі Будди. Коло з іклами перед мостом символізує гирло Раху, представляючи кола пекла і страждань. Перед каплицями і в кінці мосту кілька скульптур Будди в позі лотоса в колі духів світу. Усередині храму стіни в золотистих тонах, по центру золотого полум’я – вівтар Будди. На чотирьох стінах зображені чотири тварини, що символізують чотири стихії: слон стоїть на землі, нагі виступає над водою, крила лебедя представляють вітер, а грива лева – вогонь.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла