Каннська алея Зірок

Алея Зірок біля Палацу фестивалів та конгресів у Каннах може стати одним з найбільших розчарувань для туриста.

Насамперед, це ніяка не алея. Уява малює два ряди пальм, а між ними – вмуровані в тротуар відбитки рук кумирів. Але все не так, і туристи, буває, подовгу не можуть знайти потрібне місце, тому що видивляються саме алею. А треба підійти до входу в Палац фестивалів (тому самому, де стелять червону килимову доріжку для знаменитостей) і озирнутися навколо. Простір уздовж фасаду називається еспланадою Жоржа Помпіду, там і вмуровано металеві плитки з відбитками – не по центру, а збоку. Вони виглядають деталлю оформлення тротуару, по них ходять перехожі, на них ставлять свій товар вуличні продавці, і деякі плитки перебувають не в кращому стані.

«Як, це і є Алея Зірок?», – Вигукує здивований турист. Так, це вона і є.

Звичайно, з термінологією тут теж проблема. Подібне місце в Голлівуді (перше у світі в теперішній низці таких «алей») називається Walk of Fame, що можна перекласти як «доріжка слави», і це вже ближче до реальності. Але справа не тільки в назві: голлівудська доріжка складається з великих рожевих зірок на чорному тлі, її ні з чим не переплутаєш. Каннська в порівнянні з нею виглядає куди скромніше.

Робиться вона так. Акторів, режисерів та інших знаменитих учасників Каннського кінофестивалю просять залишити відбитки обох долонь в глиняній формі. Потім ці форми відправляють в Валлоріс, невелике містечко на Лазурному березі, що славиться своєю керамікою (у п’ятдесяті роки XX століття там пробував себе в цьому виді мистецтва Пікассо). У Валлорісе роблять гіпсові зліпки дорогоцінних відбитків, які в свою чергу відправляють в ливарний цех, розташований в регіоні Рона – Альпи. Звідти виливки з нержавіючої сталі повертають у Канни і встановлюють на еспланаді Жоржа Помпіду. Гіпсові ж зліпки зберігаються в Палаці – про всяк випадок.

Так відбувається з 1985 року, коли вперше відкрилася каннська Алея Зірок (на 25 років пізніше голлівудської). За цей час в тротуар вмурували більше 400 відбитків знаменитих рук – в тому числі Катрін Деньов, Жана-Поля Бельмондо, Квентіна Тарантіно, Анджеліни Джолі, Шерон Стоун. Є плитка з відбитком рук Тетяни Самойлової – радянської актриси, в 1957 році отримала приз XI Каннського кінофестивалю «Апельсинове дерево» за роль Вероніки у фільмі «Летять журавлі» (сам фільм отримав тоді «Золоту пальмову гілку», найвищу нагороду фестивалю). Відбитки рук Самойлової з’явилися тут в 1990 році.

Місцеві жителі ставляться до Алеї Зірок з неабиякою часткою іронії. «Це як в США», – кажуть вони з неймовірною інтонацією і поблажливо дивляться на туристів, які чомусь фотографують відбитки чужих рук у себе під ногами.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла