Гірська святиня: Гергетська церква Святої Трійці

Якщо ви ще не бували в Грузії – скоріше виправляйте це прикре упущення, так як ця країна дійсно вразить вас до глибини душі. Тут є на що подивитися – чудова природа, стародавні міста і особлива культура нікого не залишають байдужим. А однією з найцікавіших пам’яток Грузії є Храм Святої Трійці, котрий вінчає гірську вершину.

Розташована ця старовинна церква серед прекрасних грузинських гір, на висоті 2170 м над рівнем моря. Оточують її лише гірські піки, а спокій цієї древньої будівлі здавна охороняє могутній велетень Казбек – гора, яка колись була вулканом.

Повна назва храму звучить як «Гергетіс Цмінда Самеба» (Гергетська Свята Трійця), а пов’язано це з назвою розташованого неподалік грузинського села Гергети. За приблизними оцінками вчених ця будівля була зведена в XIV столітті, але деякі історики називають і більш ранні цифри – Х-XI століття.

Незважаючи на минулі роки, храм зберігся досить добре – на його кам’яних стінах чітко видно стародавні орнаменти і зображення. Вистояли також середньовічна дзвіниця і деякі елементи гірського укріплення, які всі разом складають архітектурний комплекс святині. Також на території церкви є джерело, вода з якого вважається святою.

Церква, що самотньо стоїть серед чудових гірських вершин, дуже красива – не дарма її згадували у своїх віршах багато відомих поетів і письменників, таких як Пушкін, Лермонтов і Чавчавадзе. І сьогодні цей пам’ятник старовини користується заслуженою славою у туристів, які прагнуть побувати в цьому місці і перейнятися духом справжньої історії.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла