Історія Алжиру

Алжир

Самими першими жителями території, що сьогодні є Алжиром, були бербери – племінні народи невідомого походження. Найдавніші малюнки, знайдені в печерах, зображують полювання і побут цих людей. Приблизно 1100 років до н.е., фінікійці – торговці-мореплавці з східного Середземномор’я – заснували Північну африканську державу в Карфагені (сьогодні територія Тунісу).

Під час Пунічних війн між Карфагеном і Римом, керівник берберів проголосив перше Алжирське королівство – Нумідію. Незабаром цей регіон прославився як “зерносховище Риму”, тому що саме тут вироблялася величезна кількість зерна і оливкового масла. Давнім пунічним торговим пунктом, завойованим римлянами, було місто Тіпаса. Сьогодні від його колишньої величі збереглася лише невелика група будівель, проте, своєю унікальністю це місце приваблює багатьох туристів.

Ще один яскравий приклад величі Римської імперії і краси архітектури – це місто Тімгад, цікаве тим, що побудовано воно вигляді квадрата! Занепад великого Риму багато змінив: римські легіони були відіслані щоб захищати інші кордони, і вже в 5 столітті н.е. вандали, германські племена, вторглися в Нумідію для того щоб проголосити тут власне королівство. Тільки через сторіччя ці воїни були повалені армією Візантійського імператора Юстиніана, мрією якого було відновити славу великої Римської Імперіі. До наших днів в Алжирі збереглися руїни стародавніх міст фінікійців, карфагенян, римлян і візантійців …

Ці місця своєю унікальною архітектурою і загадковістю привертають не тільки вчених і археологів, але і мандрівників з усіх куточків Землі. В 7 столітті до Північної Африки вторглися араби, принісши з собою нову релігію – іслам, і Алжир став частиною Умайадського Халіфату з центром в Дамаску. Незважаючи на те, що бербери були звернені в іслам, вони продовжували пручатися арабському пануванню. Починаючи з 10 століття Алжиром управляв ряд місцевих династій, таких як Фатіміди, Альморавіди, Альмохади. Тлемсен. Столиця одного з королівств, перетворилася на місто прекрасних мечетей і шкіл, і стала культурним центром. Алжирські морські порти і все активніше розвиваючись місто Алжир продовжувало і жваву торгівлю з європейськими країнами, поставляючи в Європу різноманітні товари.

В 16 столітті Іспанці окупували Північні африканські порти, Алжир був блокований і змушений віддавати данину. Зневірені мусульмани попросили допомоги у Султана, і в 1518 році країна перейшла під номінальне правління Османської Імперії. Алжир ставав самостійним і сильним регіоном.

Яскравим прикладом середньовічної архітектури в Алжирі є старовинне місто Касба – унікальне місце з безліччю темних вуличок і старовинних будівель, що збереглися з 16 століття! Алжирські пірати домінували над усім Середземномор’ям. Європейські держави змушені були регулярно віддавати данину в якості гарантії захисту їхніх суден. Награбованим видобутком і зібрана данина були основними джерелами доходів місцевих правителів. Піратство збереглося аж до завоювання Алжиру Францією в 19 столітті – Алжир був приєднаний до французької метрополії і заселений європейцями. У 1880 році в країні проживало близько 375 тисяч європейців, а до 1930 року 5 мілліонов. Доречі саме завдяки зусиллям французьких колоністів стала швидко розвиватися виноробна промисловість в Алжирі. Головним же виноробним регіоном стала провінція Оран.

Знамениті французькі імпресіоністи більшість своїх шедеврів написали саме в Алжирі. Це і Моне, і Ренуар, і Дега … “На світі існують два міста: Париж і Алжир” – так одного разу сказав Жюль Гонкур. Однако європейці конфісковували землі у місцевих жителів, і це призводило до нестабільності і конфліктів.

У 1954 році почалася національно-визвольна війна. Тільки в 1962 році президентові Франції Шарлю де Голлю вдалося укласти угоду, яка поклала край війні, і незабаром Алжир отримав незалежність. Ахмед Бен Белла став першим президентом країни, а в 1963 році була прийнята перша конституція. У 1965 році відбувся переворот і до влади прийшов Хурарі Бумедьєна, який проводив репресивний внутрішньополітичний курс. Його наступник Бенджадіт Шадлі почав відновлювати відносини країни з іноземними державами. У 1992 році до влади прийшов Мухаммед Будіаф, який встановив у країні військовий режим.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла