Купальня Геллерт

Будапешт

Будапешт, як і личить столичному місту у центрі Європи, великий культурний центр. Більше 40 театрів і сотня різних музеїв кожен день відкривають свої двері для мешканців міста та його гостей. Однак Будапешт, як не дивно це може здатися на перший погляд, ще і місто курорт. На території Будапешта знаходиться більше сотні термальних джерел. Багато хто з них живлять різні купальні, басейни, водолікарні. Від 40 видів різних хвороб приносять полегшення цілющі води і бруд угорської столиці.

Одна з найкрасивіших купалень Будапешта – купальня Геллерт, розташована в готелі тієї ж назви. Готель був побудований в 1918 році, а лікувальна купальня відома з середньовіччя. Пізніше, турки побудували на джерелі будівлю лазні з характерним куполом з безліччю круглих вікон через які в купальню проникало світло. Турецьку будову на початку 20 століття довелося знести, а на її місці була побудована нова, що стала  знаменитою на весь світ, водолікувальнею готелю Геллерт.

Готель, що складається з 240 кімнат, має бальнеотерапевтичне лікувальне відділення, спеціальні камери з парою для лікування дихального тракту, парні термальні лазні, масажні кабінети та ін Купальня має жіночий і нудистський солярій. Взимку і влітку, рано вранці, в 6:00, води купальні починають пестити своїх відвідувачів.

У 1927 році в парку готелю був побудований басейн, в якому спеціальний апарат досі жене морську хвилю, в 1934 році, збудували критий басейн-джакузі. Найпрекрасніший інтер’єр цього басейну є однією з пам’яток Будапешта і не раз грав не останню роль в різних угорських і навіть голлівудських фільмах.

Купальню живить ряд джерел, що вириваються з надр гори Геллерт. Їх температура 38 – 43 градуси. Вода джерел містить радій, кальцій, магнезію,гідроген-карбонати, сульфати і хлориди.

Серед гостей готелю і купальні в різний час були такі знаменитості як голландська королева Юліанна, що проводила тут свій медовий місяць, непальський король, індійський Махараджа, президент США Ніксон, Рабіндранат Тагор та Ієгуді Менухін.

У 1919 році, після придушення Угорської Радянської республіки, адмірал Горті розмістив в готелі свою штаб-квартиру, а в 1931 році не обійшлося без міжнародного скандалу. Кубинський лікар-негр, кілька днів поспіль безуспішно намагався купити квиток в купальню. На прохання американських гостей дирекція купальні всякий раз видворяла наполегливого лікаря. Не обійшлося без втручання міської влади, яка постановила, що і негрів повинні пропускати в хвилі купальні. «За угорським законам всі люди рівноправні» – свідчив вердикт, винесений батьками міста. На жаль, цю істину і зараз час від-часу необхідно повторювати.

Не менш знаменита і кухня готелю, міжнародну популярність якої заклав один з основоположників угорської кухні, Карой Гундель. У готелі часто проводяться різного рангу міжнародні конференції. Один з їхніх учасників написав у книзі гостей: «Якби європейські дипломатичні конференції хоча б наблизилися до рівня кухні готелю Геллерт, Європа була б раєм на землі!».

У водолікувальну купальню Геллерт – райський куточок Будапешта неодмінно варто заглянути туристам, спраглим незвичайного і прекрасного.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла