Мегаполіс Осака

Самурайський замок Осака

   Осака є третім за кількістю населення містом Японії і розташовується в південній частині острова Хонсю. На сьогодні, це один з головних промислових центрів країни, добре відомий далеко за межами архіпелагу. З’явившись на світ орієнтовно в IV столітті нашої ери, в японській історії Осака вважається першою столицею держави. Ще в середні століття це місто було важливим торговим портом, куди регулярно заходили іноземні судна, слідуючи вздовж тихоокеанського узбережжя. Як і всі японські міста, Осака рясніє хмарочосами, сучасними високотехнологічними спорудами, комерційними банками, торговими і розважальними комплексами. Ще тут багато буддійських і синтоїстських храмів, мальовничих парків і садів, пам’яток, культурних та освітніх установ.

   Ідеально продумана транспортна інфраструктура, яка враховує всі найменші деталі при пересуваннях в межах міської межі, дозволяє жителям і гостям мегаполісу легко і в найкоротші терміни переміщатися по його території, а наявність численних культурних і розважальних об’єктів дає можливість насичено і цікаво проводити вільний час. Крім того, тут дуже широкий вибір магазинів, де можна придбати різноманітні товари, від недорогого одягу та елітної біжутерії до новітніх комп’ютерних технологій. Осака в повній мірі відображає в собі образ усієї Японії, що доводить підвищений інтерес туристів, щороку відвідують це місто.

   Мегаполіс можна розділити на дві частини: південну і північну. На півдні зосереджено більшу кількість цікавих пам’яток, храмів, торгових центрів та розважальних закладів. Північ ж має багато бізнес-центрів, банків і будівель з розміщеними в них офісами комерційних та фінансових компаній. Центральна магістраль бульвар Мідосудзі розділяє північ і південь, утворюючи собою довгу смугу, по обидва боки якої ростуть екзотичні дерева гінкго. Символами бурхливого нічного життя є квартали Дотонборі і Намбу. Саме в них знаходяться численні нічні клуби, дискотеки, бари та інші заклади, покликані скрасити дозвілля тих, хто воліє не спати в темний час доби. Любителі шопінгу можуть реалізувати свої мрії, прогулявшись по районах Умеда і Сінсайбасі. У кварталі Ден-Ден розташовані магазини і крамнички з недорогими товарами зі світу сучасної техніки та електроніки. В Умеде величезний інтерес представляє імпровізований підземне місто з дорогими бутіками, магазинами одягу та косметики, сувенірними крамничками та іншими закладами. У всіх районах і торгових зонах, традиційно присутні ресторани, піцерії, суші-бари. У кожному з них відвідувачам пропонується скуштувати дуже смачні страви японської кухні та кулінарні шедеври інших світових держав.

   Головною культурної та історичної пам’яткою міста є самурайський замок Осака, побудований в середні століття минулого тисячоліття відомим полководцем Тойотомі Хідейосі. Спорудження височить на вершині кам’яної насипу, що служила в ті часи захистом від атак воїнів-мечоносців. Будівля складається з величезних кам’яних валунів, деякі з яких досягають висоти 6 метрів, а в довжину становлять близько 14-ти. Замок складається з 5 поверхів і має ще кілька підземних рівнів, що йдуть далеко вглиб насипу. Згідно з історичними даними його зведенням одночасно займалося від 20 до 30 000 чоловік. У 1614 році Хідеері, синові великого Хідейосі, вдалося витримати облогу величезного 200000-го війська під проводом могутнього сьогуна Токугави Іеясу. Тільки через рік сьогуну вдалося взяти фортецю, але тільки завдяки тому, що вийшло засипати рови з водою, що оточують замок. Після поразки, Хідеері і його мати наклали на себе руки, згідно стародавнім самурайським законам. Зараз на місці їх загибелі стоїть меморіал, присвячений цим подіям. У 1868 році вдарила в одну з веж блискавка, призвела до страшного вибуху, який практично знищив замок, проте незабаром він був відновлений. Під час нальотів американської авіації в роки Другої Світової війни, фортеця знову сильно постраждала, але знову була реконструйована і на сьогоднішній день є важливим культурним спадщиною всього острова Хонсю. Сюди щодня прибувають екскурсійні групи з метою ознайомитися з історією замку і прогулятися вздовж фортечних стін, дбайливо укритих густий зеленим листям масивних дерев, які оточують будівлю.

   Серед культурних установ Осаки виділяється ляльковий театр Бунраку в районі Тюо. Тут регулярно проводяться вистави, завжди збирають повний Великий зал, розрахований на 700 місць. У Малому залі влаштовуються виступи артистів з таких видів японського мистецтва як ракуго і мандзай. З релігійних об’єктів найбільшим увагу мешканців та гостей міста користуються храми Суміесі-Тайся і Сітенно-дзі. В Суміесі-Тайся, якщо вірити японським переказами, знаходяться душі загиблих моряків. Він побудований в класичному стилі синтоїстському, що характеризує ранні палацові споруди. Сітенно-дзі має репутацію найдавнішого буддистського храму, зведеного ще за часів принца Сьотоку Тайси в VI столітті нашої ери.

   Місцем розваг і веселого проведення часу дітей в Осаці служить міський парк у гавані Темпозан, знаменитий в першу чергу завдяки гігантському колесі огляду діаметром 100 метрів і заввишки 112. Поряд з парком розташований акваріум, відкритий в 1990-му році. Тут відвідувачам пропонується оцінити всю красу і велич підводного царства Тихого океану з величезною кількістю видів найрідкісніших його мешканців. Ще одним чудовим місцем для дивовижних пригод в місті є кінематографічний парк Universal Studio, в якому у його гостей є можливість побувати в ролі улюблених кіногероїв і здійснити незабутню подорож по кінематографічним просторах Сполучених Штатів Америки.

   Кліматичні умови в Осаці безпосередньо залежать від Тихого океану, хоча традиційно туристичний сезон починається тут зазвичай в травні і закінчується в жовтні. При цьому температура води ніколи не опускається нижче +20 градусів. Стовпчик термометра в денний час доби зазвичай не нижче +5 градусів навіть взимку, а з квітня по жовтень температура варіюється в районі від +19 до +35 градусів. Найбільша кількість опадів припадає на середину літа і вересень. В цілому, погодні умови досить м’які, тому відпочивати сюди туристи приїжджають протягом усіх 12 місяців. Осака є чудовим об’єктом для туристичних досліджень. Тут є все для приємного та безпечного перебування, включаючи комфортабельні готелі, з високим рівнем обслуговуючи, історичні пам’ятки, масу розваг на будь-який смак. Це місто в повній мірі втілює в собі і високі технології, і сучасну культуру, і старовинні японські традиції, ніж щороку приваблює сюди гостей з різних країн і континентів.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла