Міста Бельгії. Остенде

Oostende

Остенде розташовується в провінції Західна Фландрія, будучи найбільшим портом Бельгії на узбережжі Північного моря. Місто приваблює туристів своїми широкими піщаними пляжами, вишуканими архітектурними пам’ятками та приємною гостинною атмосферою.

Популярність Остенде почала набувати в XIX столітті, коли сюди стали часто приїжджати високопоставлені гості з Європи, в тому числі король Леопольд I, який любив відпочивати в цих місцях, насолоджуючись красивою природою, чистим морським повітрям і ніжними водами Північного моря. Він же, по суті, і облагородив курорт, забезпечивши його розвиненою інфраструктурою і давши початок масштабній забудові. Послідовник монарха, його син Лепольд II, продовжив справу батька і через роки Остенде засяяв новими яскравими фарбами. У середньовічній історії перші згадки про це місто датуються XIII століттям, коли воно мало репутацію популярного торгового регіону, що славився своїми морепродуктами. З тих пір бельгійський курорт не припиняв стрімко розвиватися, перетворюючись в  туристичний центр, де краще проводили час люди різних соціальних верств і фінансового становища. Як і багато років тому, зараз тут величезна увага приділяється рибній промисловості, уздовж узбережжя стоять білосніжні яхти, а куполи численних церков так само  блищать в яскравому сонячному світлі.

Остенде, Бельгія

Однією з найбільш древніх будівель Остенде, є побудований в 1741-му році Іспанська будиночок. При цьому він ніколи не грав важливої ​​ролі в історії цих місць, але примітний саме своїм поважним віком. На початку XX століття тут розміщувалася пральня, а незабаром було відкрито дитячий магазин солодощів та іграшок. Ближче до середини сторіччя майже всі старі будівлі були зруйновані, а Іспанський будиночок прийшов в запустіння. На рубежі століть, в силу небезпеки повного руйнування він був розібраний і відновлений заново, заодно отримавши статус пам’ятника історії. Величезне релігійне значення для міста має неоготична Петропавлівська церква, зведена в 1905-му році. Висота її башт сягає 72-х метрів, а багатство оформлення фасаду і внутрішніх приміщень викликають захват навіть у бувалих мандрівників. У свій час тут була похована перша королева Бельгії Луїза Марія Орлеанська. Будівництво храму проводилося за активної підтримки короля Леопольда II, на місці старовинної церкви, що стояла тут ще в середньовіччя. У безпосередній близькості від Петропавлівської церкви красується Вежа Святого Петра, центральним елементом якої служать годинник, створений ще в XV столітті тутешніми майстрами. Ще однією святою обителлю, що виділяється на загальному тлі, є Церква Капуцинів, побудована в XVII столітті. Кожна з цих будівель вважається культурною спадщиною Західної Фландрії і гордістю жителів Остенде, які незмінно відвідують їх, не тільки приходячи на традиційні недільні церковні служби, але й в інші дні.

Особливої ​​уваги в межах території міста і його околиць, заслуговує музейний комплекс Раверсейде, що складається з трьох музеїв та природного парку. В якості музейних експонатів виступають колишня садиба принца Шарля, укріплений Атлантичний вал часів Другої Світової війни і реконструйоване рибальське село Валраверсейде, з традиційними для середньовіччя, житловими будиночками рибалок та їх дворовими господарствами. У будинку принца Шарля відвідувачі мають можливість побачити внутрішнє оздоблення будинку та інтер’єр житла королівської особи, в якому принц прожив до кінця свого життя. Атлантичний вал являє собою точно відтворений вигляд німецьких оборонних укріплень, що існували тут у роки Другої Світової війни. У Валраверсейде туристи можуть подивитися на те, як виглядав побутовий уклад рибальського села декілька століть назад, до її повного знищення під час Нідерладскої буржуазної революції, більш відомої під назвою Вісімдесятирічна війна. Точно відтворити рибальські будинки, улаштовувачам музею вдалося завдяки даним, отриманим після археологічних розкопок, проведених на цих землях. Музеї Раверсейде виглядають дуже мальовничо в літню пору року на тлі яскраво-зелених галявин і ваблячої синяви Північного моря. Серед туристів музейний комплекс викликає величезний інтерес і за статистикою є одним з найпопулярніших і відвідуваних місць в Остенде. З інших музеїв виділяються Історичний міський музей і Будинок-музей знаменитого художника-експресіоніста Джеймса Енсор. Любителі морської тематики можуть отримати незабутнє задоволення від відвідин трищоглового парусника «Меркатор», який у середині минулого сторіччя використовувався бельгійськими моряками в якості тренувального судна. Зараз корабель має статус музею, відкритого для відвідувачів майже щодня.

Одним з головних достоїнств Остенде вважаються його пляжі. Їх тут всього п’ять, а найбільш зручний в плані доступності той, що розташовується поряд із залізничним вокзалом. Найкомфортніший і романтичний пляж розкинувся в західній частині міського узбережжя, в районі колишньої королівської вілли Леопольда II.

Роль головної торгової зони міста відіграє вулиця Kapellestraat, де перед бажаючими зайнятися шопінгом, відкриваються безмежні можливості. Серед страв у місцевих ресторанах переважають морепродукти, що є фірмовим знаком Остенде, враховуючи його морське минуле і сьогодення. Переміщатися по місту можна на автомобілі, велосипеді, трамваї або автобусі. Пробок тут майже не буває, тому пересування по міських автомагістралях комфортне і відносно безпечне.

Кліматичні умови в Остенде досить теплі і відпочивати тут приємно в будь-яку пору року. Пляжний сезон триває з червня по серпень, при середній температурі +20 градусів. Зима теж не балує городян морозами і стовпчик термометра, як правило, коливається навколо позначки +5. Це бельгійське містечко, чисельність населення якого трохи більше 13 000 чоловік, привертає увагу багатьох любителів подорожей і щорічно приймає на своїх берегах сотні тисяч гостей з усього світу.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла