Монтемартіні: зіткнення богів і машин

Сучасна індустріальна стилістика – це фон для божественності в італійському центрі Монтемартіні. Колись перша державна теплова електростанція, яка почала виробляти електрику ще в 1912 році, в 1997 році була перетворена в археологічний музей античного монументального мистецтва.

Під час реорганізації Капітолійських музеїв, стародавні волоські і римські скульптури тимчасово були переміщені в центр Монтемартіні, який незабаром став однією з визначних пам’яток міста. Виставки, де на тлі виробничих машин розміщені статуї богів, користувалися великим успіхом у туристів, тому було прийнято рішення залишити ці роботи античного мистецтва на території старого термоелектричного центру.

Каністри зі стисненим повітрям, на якому працюють розміщені вище дизельні двигуни, знаходяться по обидві сторони атріуму на першому поверсі. Стовпи із залізобетону і один з парових котлів, який вони підтримують, займають інший простір будівлі, де статуї Гери, Афіни, Артеміди і Афродіти оточили зношені машини. Два величезних дизельних двигуна з’єднані паровою турбіною, а перед їх вимикачами і регуляторами Ахілл утримує вмираючу Пентесілею.

Скульптурні експонати розміщені в окремих приміщеннях, серед яких «колонний» зал з давньоримським монументальним мистецтвом, «машинний» зал – експонати, знайдені при розкопках в Римі, а також «котельний» зал з творами з імператорських садів.

Контраст між білими скульптурами і темними виробничими машинами – це відображення історичної еволюції Риму, де духовний центр з могутніми богами перетворився на сучасне місто з заводами і електростанціями.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла