Музей Каналізації в Парижі

Середньовічні європейські міста страждали від забруднення , тому що перші каналізаційні системи були обладнані , як стверджують літописи , лише в чотирнадцятому столітті. Щоб побачити еволюцію каналізаційних систем , туристам необхідно відвідати цікавий музей Каналізації , який є культурною пам’яткою Парижа.

За твердженням істориків , перше гілку каналізаційного тунелю спорудили в 1370 році при Карлі V , причому ініціатором подібної споруди виступив Гуго Обріо , що є в той час префектом столиці Франції . Цікаво , що незабаром він був звинувачений в єресі і посаджений у в’язницю , звідки його звільнили повсталі жителі Парижа.

У музеї розташовані кілька галерей , які представляють різні етапи розвитку типових каналізаційних систем . На честь ініціатора першої каналізації у французькій столиці Гуго Обріо назвали один з таких музейних відділів .

Наступний етап удосконалення каналізаційної системи Парижа пов’язаний з ім’ям Віктора Тюрго , що побудував в 1670 році для потреб міста великий кільцевий колектор. Ця частина галереї музею , природно , названа на честь Тюрго .

Чергові новації в облаштуванні каналізаційної системи міста відносяться до дев’ятнадцятого століття , коли за проектом Белграно її почали споруджувати під землею. Ще в 1832 році відсутність підземної каналізації стає причиною масштабної епідемії холери.

Серед експонатів музею відвідувачі можуть побачити макети робочих , які виконували певний обсяг робіт в каналізаційній системі , а також опудала щурів – вічних мешканців підземель .

Хочеться відзначити , що підземна система каналізації була споруджена в Парижі протягом п’ятдесятих років дев’ятнадцятого століття , до цього були канави посеред вулиць , по яких стікалися відходи в річку Сена , неабияк забруднюючи її .

Якраз в цей період у французькій столиці споруджується система тунелів , створюються спеціальні колектори для відстоювання та очищення води , при цьому каналізація виходить далеко за межі Парижа.

У підземеллі музею відвідувачі можуть простежити історію розвитку каналізації , подивитися працюючу систему водостоків , побачити справжній колектор , а також познайомитися з різними методами очищення води.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла