Найдовша в світі тролейбусна лінія

Напевно, немає такого туриста, який хоч один раз не проїхав би пів-Криму на тролейбусі знаменитої тролейбусної лінії, що з’єднує Сімферополь з Південним берегом півострова. Дорога зі столиці в Алушту або Ялту в будь-який час року –  подія яка запам’ятовується: синє дзеркало водосховища; гори, вкриті густими лісами; круті обриви, здається, біля самих коліс – картини оживають в пам’яті навіть через багато років …

Дякуємо тим трудівникам-будівельникам, які в далекому 1959 році побудували цю тролейбусну лінію. Рада Міністрів України в жовтні 1958 винесла постанову про будівництво міжміської тролейбусної гірської дороги в Криму.

І вже через 11 місяців напруженої праці була здана в експлуатацію перша черга лінії – маршрут “Сімферополь – Алушта”, а незабаром – і друга черга: до Ялти. Всі газети тієї пори писали про це досягнення: адже гірська міжміська тролейбусна лінія – перша не тільки в СРСР, а й у Європі. Трудовий подвиг дорожніх робітників був воістину всенародним: на будівництво приїхали люди з багатьох міст України.

Тролейбусний гірський маршрут відразу став дуже популярним: низька вартість і велика кількість тролейбусів на лінії забезпечували можливість швидко і з комфортом дістатися з одного кінця Криму в іншій. 52 км. до Алушти займали 1год 50 хвилин, а 33 км. від Алушти до Ялти – 2 години 50 хвилин, і цей час пролітав непомітно: пасажири заворожено дивилися у вікна тролейбуса, захоплені мінливими видами прекрасної кримської природи. Туристи спеціально їздили цими маршрутами як екскурсійними і зберігали квитки на пам’ять.

У ті роки – 70-ті і 80-ті – Кримське тролейбусне управління мало такий величезний автопарк, що інтервал руху становив 2 хвилини, а квитки можна було придбати в залізничних касах нарівні з квитками на поїзд, причому по всьому Союзу: у Москві, Ленінграді , Києві, Мінську, Ризі, Вільнюсі.

Аварійно-відновлювальна служба (з 1971 р.) пильно стежила за порядком на лінії: ремонт капітальний і аварійний дозволяв здійснювати безперебійний рух тролейбусів на будь-якій ділянці траси.

Пройшовши через усі перипетії найтяжких 90-х років, Кримське республіканське виробниче підприємство “Кримтролейбус” і в наші дні продовжує радувати жителів і гостей Криму надійною роботою тролейбусної гірської міжміської траси.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла