Норвегія – країна водоспадів і веселок

Норвегія

Норвегія – напрочуд гарна країна. І справа не тільки в незвичайній природі. Погода на північно-заході, в районі Бергена змінюється настільки швидко, що за півгодини можна потрапити під легкий дощ, злива, сонце, в густий туман і двічі побачити веселку.Під час подорожі по фіордах веселки встають з одного берега на інший, і швидкісні катери або повільні туристичні кораблі пливуть прямо під семикольоровій дугою, везучи туристів в країну щастя.

Водоспади в Норвегії видно скрізь. Якщо ви озирнулися і не побачили жодного водоспаду навколо, запитайте себе, чи в Норвегії  ви все ще перебуваєте. Можливо, ви вийшли у відкрите море або випадково опинилися на одному з численних островів Північного моря, тоді ще такий казус можливий. Але навіть якщо піднятися на одну з вершин норвезького нагір’я, порізаного фіордами, можна побачити, як народжуються водоспади. З тисяч озер, які живляться льодовиками, випливають тисячі річок, які водоспадами спускаються по фіордах. Найбільший водоспад в районі Восса це Твіндефоссен. Влітку він спускається з гір вигадливим переплетенням тонких струменів, а ось восени реве і біснується широким потоком.

Цікаво, що для Норвегії водоспади – не тільки гарне видовище, але і корисний скарб. Адже велика частина електроенергії, що виробляється в країні, надходить саме від гідроелектростанцій. Щоправда, більша частина норвезьких водоспадів досі залишається непідвладна людині і охороняється державою як пам’ятка природи.

Щоб помилуватися водоспадами, зовсім не обов’язково брати авто напрокат. Хоча з автомобілем ви, звичайно, будете почувати себе в країні зовсім вільно. Але в Норвегії добре розвинений громадський транспорт, і він відмінно пристосований під потреби туристів. Наприклад, розклад автобусів спеціально адаптовано так, щоб туристи могли зробити годинну зупинку і оглянути музей в природних центрі Хардангервідда, а після відправитися до одного з найвеличніших водоспадів північного заходу країни – Ворінгсфоссену. А інші автобуси, які привозять туристів в Гудванген – місто на березі фіорду Нерейфьорд, роблять зупинки в дорозі, щоб туристи могли сфотографувати водоспади і красиві види.

Від села Гудванген до Флома ходять швидкісні катамарани і тихохідні пороми, вони йдуть по Нерейфьорду – рукаву найдовшого і глибокого у світі фьорда – Согнефьорда. Сам же Нерейфьорд настільки красивий, що його включили до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Круїзи по норвезьких фіордах відправляються круглий рік. Навесні схили гір покриваються буйними фарбами квітів, влітку сяють усіма відтінками зеленого і прикриваються молочними пеленами туманів, восени їх оживляють яскраві жовто-червоні листя дерев і повноводні водоспади, взимку це кристально-біла сніжна тиша ..

Туристичні кораблі ходять про фіордах круглий рік, у них є і відкриті палуби, з яких зручно милуватися красотами і фотографувати природу, і затишні теплі зали, де можна зігрітися, випити кави або чаю та перекусити.

З Флома, куди приходить пором, можна піднятися до високогірної станції Мюрдаль по залізниці. Фломська залізниця сьогодні – виключно туристичний маршрут, але колись вона була єдиною швидкісною трасою, яка пов’язувала містечко Флом, розташований біля краю Согнефьорду, і села Фломські долини.

За якихось 10 кілометрів шляху потяг піднімається на 865 метрів у висоту. Це одна з найцікавіших і мальовничих високогірних доріг світу. А з Мюрдаля сьогодні можна відправитися назад в Брега, Восс або навіть Осло на швидкісному поїзді.

Берген один з найстаріших і знаменитих портів Норвегії. Перші будинки з’явилися тут 9 століть назад, потім місто стало Ганзейські портом, саме звідси в середні століття йшли в Європу кораблі з сушеної тріскою, незамінним для християнських країн провіантом. Стара частина міста, набережна Брюгген включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У будинках, на вулицях і площах Брюгге, що збереглися з XVIII століття сьогодні знаходиться музей під відкритим небом. Тут можна дізнатися історію знаменитого Ганзейського Союзу.

Якщо піднятися на фунікулері на гору Флейєн, з оглядового майданчика можна побачити весь Берген, який широко розкинувся по островах і берегах фіордів. Але на горизонті навколо Бергена змикаються постійні супутники будь-якого норвежця – гори.

Ще одне азартне заняття, яким можна розважитися під час подорожі по Норвегії це риболовля. Безліч туристів приїжджає сюди тільки для того, щоб провести тиждень-другий, закидаючи вудку в море і витягуючи добірну тріску. Рибалити може будь-хто, навіть дитина, варто тільки закинути вудку з порожніми гачками і яскравою блесною і через пару хвилин можна її витягати – дві-три скумбрії довжиною з лікоть вам забезпечені. Але скумбрію тут за улов не вважають, вона йде лише як наживка для більш великої риби.

Ось тут починається справжня боротьба і охота, хто кого, хто більш чуйний, наполегливий і сильний суперник. Чотири – шість годин пробігають в морі непомітно. Тільки що був яскравий полудень і ось сонце вже починає хилитися до берега і катери повертаються на пристань з уловом.

Квальхейм Феріе ог Фрітід, який знаходиться всього в 60-ти кілометрах від Бергена, одна з численних риболовецьких баз, де туристи можуть взяти на прокат правильний одяг, в якому не можна замерзнути на вітрі або промокнути під дощем, а також снасті і катер. Тим, хто жодного разу ще не рибалив в морі, тут дадуть в допомогу гіда і капітана, а після допоможуть обробити і упакувати здобич, а також напоять і нагодують. Багато мандрівники, один раз побувавши на норвезькій рибалці, повертаються сюди знову, щоб знову випробувати приголомшливе почуття азарту.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла