Особливості та історія Алжиру

Касба

У середньовіччя Алжир здобув славу неприступного піратського міста стараннями пірата Хайра ед-Діна Барбаросси, який побудував дамбу, що з’єднала острів з материком, укріплену гавань і бійниці, де могло одночасно розміститися до трьохсот гармат. Одинадцять разів місто намагалися захопити з боку моря, але кожного разу безуспішно, в той час як Барбаросса продовжував свою піратську діяльність уже в Тунісі.

Іспанський король Карл V виставив проти зухвалого розбійника весь свій флот – близько шестисот кораблів, які на початку осені 1541 рушили на Алжир з наміром зруйнувати лігво піратів. Король і не підозрював, що Барбаросси вже давно немає в Алжирі, а замість нього фортом командує помічник Гассан. Карл був так впевнений у своїй перемозі, що навіть узяв на борт високопоставлених англійців і знатних іспанських жінок. У числі запрошених був присутній і прославлений завойовник Мексики Фернан Кортес.

Ледве іспанський флот наблизився до Алжиру, розігралася сильна буря. На четвертий день негоди, коли вітер злегка вщух, Карл V наказав почати висадку. Але спущені шлюпки не могли досягти берега без ризику розбитися об скелі. Солдатам довелося йти по шию у воді, тримаючи зброю і боєприпаси над головою, в той час як гармати з іспанських кораблів обстрілювали фортецю. Незабаром у стінах утворилися значні проломи, і був відданий наказ до нападу. Але його здійснити не вдалося через крижаний вітер і дощ що посилився . У солдатів які йшли на приступ не було ніякого укриття від негоди, так як всі намети залишилися на кораблях. Також там залишилися продукти і запасний одяг. До ранку кораблі не могли наблизитися до солдатам на березі, і, коли злива припинилася, піхота представляла собою натовп покляклих від холоду людей, які остаточно впали духом. Ні про який наступ не могло йти мови. Крім всього цього, зброя і порох зовсім промокли і були непридатні для атаки. У цей час Гассан і віддав наказ почати контратаку. Іспанські кораблі не прийняли битву і  попрямували у відкрите море у бік Іспанії, але в дорозі їх знову спіткала буря і знищила іспанську армаду. Величезна кількість іспанських солдатів потрапили в полон і стали рабами.

Така кривава історія Алжирської фортеці. Минуло багато часу, перш ніж колоніальними військами були захоплені землі біля кріпосних земель. Але Касба залишилася нескореною. Не зломили її ні час, ні пожежі, ні ворожі удари.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла