Санктуарій Бон-Жезуш-ду-Монті

Санктуарій Бон-Жезуш-ду-Монті

Санктуарій Бон-Жезуш-ду-Монті знаходиться в околицях району Тенойнш, на вершині пагорба, недалеко від міста Брага. Санктуарій – популярне місце серед католиків для паломництва, які починають своє сходження до святилища з монументальних зигзагоподібних сходів в стилі бароко, довжина яких – 116 м.

Перша згадка про каплицю на цій вершині датується 1373 роком. У XV-XVI століттях в каплиці Пресвятого Хреста Господнього були проведені реконструктивні роботи, а в 1629 році була побудована паломницька церква Доброго Ісуса з шістьма капелами Страстей Христових. Будівництво санктуарію, будівлю якого можна бачити сьогодні, було розпочато в 1722 році, під патронажем архієпископа Браги Родріго де Мура Теллеша. Його герб можна побачити над воротами, на самому початку сходів. Під його керівництвом було закінчено будівництво першого прольоту сходів з капелами. Кожна капела прикрашена скульптурами з теракоти, які зображують Страсті Христові.

Архієпископ Браги також сприяв будівництву другого зигзагоподібного прольоту сходів, на яких встановлені фонтани з фігурами, що символізують П’ять почуттів: зір, слух, нюх, дотик і смак. В кінці другого прольоту стоїть каплиця в стилі бароко, побудована в 1725 році архітектором Мануелем Пінто Вілалобошем. У 1760 році позаду церкви були побудовані три восьмикутних капели зі скульптурними творами всередині, які відображають епізоди після розп’яття Христа, наприклад, зустріч Ісуса з Марією Магдалиною. Навколо цих капел розташовані чотири фонтани в стилі бароко, прикрашені статуями, що зображують євангелістів, Матфея, Марка, Луку та Іоанна.

У 1781 році єпископ Гаспар побудував третій проліт сходів і церкву. Третій проліт так само зигзагоподібний і присвячений трьом біблійним чеснотам Вірі, Надії і Любові, скульптурні зображення яких прикрашають фонтани. На місці старої церкви була побудована нова, в неокласичному стилі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла