Санта Марія дель Фьоре: шедевр, що втілив у собі настрій епох

Незмінним символом Флоренції і за сумісництвом яскравою італійської пам’яткою протягом багатьох століть є кафедральний собор Санта Марія дель Фіоре. Прекрасний собор, який був виконаний в готичному стилі, невпинно ловить на собі спалахи фотоапаратів туристів.

Примітно, що перший камінь майбутнього готичного комплексу був закладений ще 8 вересня 1296. Перед цим над проектом найбільшої в світі католицької церкви кілька років працював архітектор Арнольфо ді Камбіо. Після смерті архітектора (1302) робота над собором сповільнилася, поки над проектом в 1331 року не взяла шефство Гільдія Вовняних Торговців. Під керівництвом керуючого Джотто роботи тривали, проте, подальша доля собору знову залишилася під питанням після смерті будівельника (1337).

Зведення собору Санта Марія дель Фіоре відновилося тільки в 1355 році, коли над його проектом почав працювати архітектор Альберто Арнольді. У 1418 році був оголошений конкурс на зведення купола, де переміг восьмикутний дизайн Філіппо Брунеллескі. Будівництво купола тривало шістнадцять років. Варто відзначити, що на той час він був не тільки найбільшим куполом у світі, а й першим восьмикутним куполом, який був побудований без дерев’яних опор.

На жаль, фасад собору був зруйнований в кінці XVI століття. У зруйнованому стані собор Санта Марія дель Фіоре перебував аж до 1887 року, поки не закінчилися роботи з будівництва нового фасаду.

Готичний комплекс складається з самого собору, дзвіниці, а також баптистерії. Баптістерія Сан-Джованні є найстаршою будівлею площі Дуомо. Окремо варто згадати про південні і північні ворота, де панелі з барельєфами оповідають біблійні історії. До речі, сам Мікеланджело назвав ворота «Брамою раю», а їх копія встановлена ​​на вході у в Казанський собор у Петербурзі.

Увійшовши всередину собору, можна відчути ефект занурення в величезний простір. Саме тоді, надихаючись розкішним інтер’єром собору, можна повною мірою усвідомити, наскільки величною є ця будівля.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла