Вежа Сен-Жак: історична спадщина Парижа

Зберігши всю пишноту полум’яніючої готики , до наших часів у самому серці столиці Франції збереглася вежа Сен-Жак , що вважається унікальною пам’яткою середньовічної архітектури.

Tour Saint Jaques є єдиним нагадуванням про те , що колись тут була церква святого Якова Старшого , кошти на зведення якої були виділені гільдією м’ясників , що, природно , не могло не відбитися в її назві (Церква Святого Якова М’ясників ) .

До 1836 року, коли вежа буде викуплена міською владою , вона виконує роль ливарного цеху , де виготовляються мисливські патрони .

Масштабні реконструкції , які подарували вежі практично новий вигляд , будуть проведені в середині XIX століття , після чого на ній з’являться нові статуї , в тому числі і святого Якова.

Також біля підніжжя вежі можна бачити статую Блез Паскаля . У такій спосіб жителі Парижа вирішили віддячити великого фізика за її збереження , адже багато хто до цих пір вважають , що спорудження залишилося неушкодженим після Французької революції тільки завдяки тому , що Паскаль проводив тут свої досліди . Варто нагадати , що сама церква була розібрана на камені , які використовувалися для будівництва будинків.

Прекрасним доповненням до паризької пам’ятки стане сквер , який був розбитий біля її підніжжя в 1856 році , а трохи пізніше в 1891 році і маленька метеорологічна станція . У 1998 році вежа Сен-Жак стає одним з об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Чергове оновлення вежа переживе і в нашому столітті . Після того , як мерією міста буде прийнято рішення про відновлення історичного пам’ятника , вежу покриють лісами і сховають за непроникним екраном.

У 2008 році перед очима публіки постане оновлена ​​вежа , яка і по сьогоднішній день радує всіх своїм зовнішнім виглядом. Особливо велично виглядають її кремово-білі стіни на тлі денного неба , а от вночі навколо неї панує атмосфера таємничості.

Помилуватися вежею сьогодні може будь-хто , от тільки піднятися на неї не можна . Доводиться розглядати її сидячи на лавочці або лежачи на газоні.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла