Поліція Канади дивується: вбитими в Алжирі терористами виявилися пересічні канадці

Полиция Канады недоумевает: убитыми в Алжире террористами оказались рядовые канадцы

Інформація про участь громадян Канади в січневому захопленні заручників в Алжирі офіційно підтверджена. Поліція веде розслідування, намагаючись розібратися в тому, як молоді люди з благополучних сімей і типові представники середнього класу перейнялися ідеями джихаду.

Через кілька днів після ліквідації терористів і звільнення заручників на заводі в Ін Амена прем’єр-міністр Алжиру заявив, що двоє канадців брали безпосередню участь в організації та проведенні теракту. За однією з версій, це були араби, які мають подвійне громадянство.

Тільки зараз цю інформацію частково підтвердила офіційна Оттава. Обидва молодих людей, які брали участь у захопленні заручників, були громадянами Канади і народилися на її території.

22-річний Крістос Катсірубас народився в сім’ї православних греків, повідомляє CBC News. Другий учасник подій – його друг по школі, 24-річний Алі Медлеж. Вони виросли в одному з міст провінції Онтаріо. Обидва загинули під час штурму спецназом алжирського заводу, імовірно, підірвавши себе.

За даними канадських ЗМІ, чоловіки вирушили в Алжир разом з двома іншими своїми друзями. Один з них – 24-річний Аарон Йун, що народився в родині корейських іммігрантів. У середині 2012 року він був заарештований в Мавританії за підозрою в терористичній діяльності і засуджений до тюремного ув’язнення на два роки. Другий молодий чоловік пропав без вісті.

Ця інформація стала справжнім шоком для благополучної Канади. Представники поліції звернулися до громадськості з проханням повідомити будь-яку відому інформацію про Катсірубасе і Медлеже для того, щоб заповнити прогалини в їх біографії.

Відомо, що обидва сповідували іслам. Після закінчення школи вони змінили кілька місць роботи. У них виникали конфлікти з начальством, яке відмовлялося надавати їм перерви для здійснення молитов. Вони розлютилися, замкнулися в собі і в кінці кінців розірвали відносини з сім’ями, повідомляє агентство AFP.

Один з друзів Алі Медлежа в інтерв’ю CBC News розповів, що молодий чоловік не хотів виконувати приписи ісламу. «Просто є речі, від яких не можна відмовитися при моєму способі життя, і мені важко бути правовірним мусульманином. Ось чому я краще буду шахідом і відправлюся відразу на небеса замість того, щоб витрачати сили на те, чого я не зможу зробити », – так говорив Медлеж своєму приятелеві.

Нагадаємо, що на початку року група з 30 терористів захопила заручників на газовому комплексі в Ін Амена в Алжирі. В руках бойовиків опинилися сотні полонених, у тому числі іноземні фахівці. Протягом наступних чотирьох днів алжирські військові провели в кілька етапів антитерористичну операцію, результатом якої стало знищення більшості терористів. При цьому число жертв серед заручників виявилося величезним. Від рук терористів і в ході штурму загинула 81 людина, в тому числі 37 іноземців.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла