Амстердам

Інформація про місто Амстердам

Як і належить столиці Нижніх земель – Нідерландів, Амстердам розташовується на 2 метри нижче рівня моря. Це місто на річці Амстел (Amsterdam – «дамба на Амстел») виникло у XIII столітті як скромне рибальське село. І хоча з тих пір Амстердам перетворився на найбільший порт, фінансовий і культурний центр країни, він зберіг свої невеликі особливості.

Для європейської метрополії Амстердам НЕ багатолюдний – всього 1,5 млн. чоловік, оскільки напівсферична система каналів з одного боку і дамба з іншого, обмежують урбанізацію міста. Незважаючи на наявність всіх видів колісного і водного транспорту, включаючи метро, ​​місцеві жителі вважають за краще пересуватися пішки або на велосипедах (їх у місті більше 465 000). Крім того, багато столичних ознак в Амстердамі просто відсутні: наприклад, уряд Нідерландів засідає в Гаазі, там же проживає і королівська родина. Втім, Амстердам через це не комплексує – це п’ятий діловий центр Європи після Лондона, Франкфурта, Парижа і Брюсселя.

Процвітанню Амстердама чимало сприяла його терпимість, зокрема, релігійна. Він став притулком багатьох емігрантів, гнаних за віру: євреїв з Іспанії та Португалії, протестантів із Франції, які привезли з собою свої ремесла і капітали. Це і сьогодні один з найбільш толерантних міст Європи: у місцевих «кофешопах» (coffeeshop) можна легально покурити «травку», а квартал «Червоних ліхтарів» (De Wallen) з виставленими у вітринах жрицями кохання – частина традиційного туристичного маршруту.

Зрозуміло, в Амстердамі є і більш традиційні пам’ятки: наприклад, Ріксмузей (Rijksmuseum) з найбільшою колекцією голландського живопису XVII століття або Музей Ван Гога (Van Gogh Museum), де можна побачити його знамениті «Соняшники». Але головний експонат – це саме місто, з його вузькими різнобарвними фасадами, що дивляться в канали, плавучими будинками-баржами і численними містками, що здобули Амстердаму титул «Північної Венеції».


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла