Балчик

Інформація про місто Балчик

Загальна інформація

Балчик – стародавнє місто на болгарському узбережжі Чорного моря. Вважається третім за значимістю портом країни після Варни і Бургаса. Це курортне місто, розташоване в одній з найзатишніших чорноморських заток, захищене мисом Каліакра, є перлиною північного Чорномор’я. Чудова природа, стародавня історія, спокій і затишок міста – заспокійлива атмосфера в яку занурюються туристи та гості міста.

Історія

Балчик був заснований ще в 7 столітті під назвою Карвуна. Сучасну назву місто отримало в 14 столітті. Після 1912 Балчик територіально належав Румунії, але за підсумками Другої світової війни був повернутий Болгарії.

Балчик відомий археологічними пам’ятками часів античності, саме на його місці знаходилася одна з найдавніших грецьких колоній на узбережжі Чорного моря. Створений 2600 років тому, він є спадкоємцем Тракійського поселення Круна і давньогрецького Діанісополіса. Мелитські греки, що заснували місто в V столітті до н.е. на місці фракійського поселення, вірили, що саме тут з морської піни народилася богиня краси Афродіта.

Клімат, географічне положення

Балчик знаходиться в 7 км на північ від Албени, в 40 км на північний схід від  Варни і в 70 км від Румунії. Він знаходиться в затоці, якою захищений від негоди мисом Каліакра – невеликою ділянкою суші, яка на 2 кілометри врізалася в Чорне море.

Клімат курорту м’який, помірно-континентальний. Тривале літо тепле, чудово підходить для купання і засмагання з травня по вересень.

Що варто відвідати

Якщо дивитися з моря, то місто чарує своєю білизною і амфітеатральною структурою. Розташування вулиць ярусами на схилі пагорбів створює неповторний вигляд міста. Горизонтально розташовані вулиці – серпантини перетинають вертикальні вулиці – щаблі, петляючи між будинками. Будинки в Балчику – у своєрідному приморському стилі, поєднання білого, черепично-червоного і жовтого кольорів. Влітку додається буйна зелень дерев і квіти.

З визначних пам’яток в Балчику варто відвідати літню резиденцію королеви Румунії Марії Единбурзької, побудовану в 1921 р., і ботанічний сад навколо неї. Гордість Ботанічного саду – алея, яка налічує понад 250 видів кактусів і алое, загальною площею більше 1000 кв. м.

Палацовий парк тут задуманий як наслідування критському лабіринту, і навіть церква по каменю перенесена сюди з острова Крит. Найкрасивішим садом вважається Сад Аллаха. Особливо примітний Срібний колодязь, алеї, викладені млиновими жорнами, глиняні глечики, привезені з Марокко. Серцем комплексу вважають замок з великою вежею. У Балчику є також музеї, картинна галерея, мальовнича набережна з невеликим портом, ринок, два православних храми.

Пляжі вздовж моря в Балчику одночасно і галькові, і піщані, хоча трохи менш широкі, ніж на курортах Золоті Піски і Албена. Всі пляжі Болгарії муніципальні, тобто вхід вільний, при цьому лежаки та інший інвентар платні.

Крім трьох звичайних міських пляжів («центрального», «палацового», що примикає безпосередньо до паркового комплексу, і «нового», розташованого поруч з готелем «ДВАТ петель») тут є мінеральні ванни, десятки гідротермічних джерел і лиманні лікувальні грязі, що збагачує гаму оздоровчих процедур.

В 4 км від міста розташована Балчікська Тузла – озеро-лагуна, що утворилося внаслідок впливу старих зсувів, і відома своїми лікувальними грязями. Тут знаходиться місцевий бальнеологічний центр для лікування захворювань суглобів і опорно-рухового апарату. Поруч знаходиться мінеральне джерело з температурою води 31 градус.

Готелі та ресторани

До послуг туристів в Балчику є безліч нових приватних готелів, пансіонатів і будинків відпочинку. В останні роки вони побудовані на самому березі. Тут також розташовані магазини, ресторани, продуктовий і рибний ринки. Увечері тут працюють численні дискотеки, бари і ресторани. У Балчику є безліч ресторанів з європейською і національною кухнею.

Шопінг

У Балчику величезні ряди торгових наметів, де можна придбати сувеніри та одяг.

Магазини відкриті з понеділка по п’ятницю. У суботу скорочений день, але багато магазинів працюють без вихідних часто до 22.00 год До послуг покупців безліч продовольчих магазинів, які працюють цілодобово.

Туристів у Балчику, насамперед, приваблює кераміка: строкато розписані кружки, тарілки, миски. Всюди продаються кошики найрізноманітніших форм і розмірів, а так само кухонне начиння з дерева. Популярним сувеніром залишається трояндова олія. Багато туристів купують болгарські вина, які роблять з винограду Каберне, Мерло, Шардоне.

Транспорт

Найближчий аеропорт від Балчика знаходиться у Варні. З Варни до Балчика можна добратися на таксі.

Із Софії до Балчика можна дістатися на автобусі, який йде близько 6-7 годин. Центральний автовокзал Балчика знаходиться на площі Ribarski (вул. Чорно море).

Балчик третій за значимістю після Варни і Бургаса порт в Болгарії. Тут приймають пасажирські судна і вантажні судна середніх розмірів.

Кращий час для поїздки

На курорті Балчик добре відпочивати удвох або з сім’єю. Кращі місяці для поїздки сюди: травень, червень, липень, серпень і вересень.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла