Банська Бистриця

Банська Бистриця

Інформація про місто Банська Бистриця

Банська Бистриця (Banská Bystrica) – місто в центральній частині Словаччини, в долині річки Грон, одне з найбільших в країні.

Банську Бистрицю з трьох боків оточують гірські ланцюги: Низькі Татри на північному сході, Фатри на північному заході і Кремніца на заході, кожний з яких – екологічний об’єкт під особливою охороною. Незважаючи на близькість гірських хребтів, околиці Банська-Бистриця розташовані нижче гори Упрін яка знаходиться в межах міста (Urpín), чия висота – 510 м. Упрін, до речі, є популярним місцем відпочинку: її мальовничі схили, порослі соснами, кленом і липою, приваблюють любителів відпочинку на природі, а з вершини відкривається чудовий панорамний вид на місто та його околиці.

Своїм народженням Банська Бітріца зобов’язана запасам корисних копалин котрі знаходяться на її території, у першу чергу, міді, а також срібла, золота і заліза. Інструменти доісторичних шахтарів, які були знайдені на прилеглій до міста території, датуються ще 2000-1700 роками до н.е. Завдяки розробці родовищ, Банська Бистриця з невеликого селища в 8 столітті в Середньовіччі перетворилася в процвітаюче місто, про що сьогодні свідчить її архітектурний вигляд.

Навколо центру Банська Бистриця, перетвореного на пішохідну зону, зосереджено більшість історичних будівель міста. На центральній площі, влітку заставленій столиками кафе і потопаючій в кольорах, стоїть один з головних символів міста – башта з годинником (Clock Tower). Башта, при висоті 34,5 метра, відхиляється від своєї осі на 68 см, являючи собою місцевий зразок знаменитої Пізанської вежі (Torre pendente di Pisa). Кілька церков, серед яких кафедральний собор св. Франтішка Ксаверського (Cathedral of St .. Frantisek Ksaverskogo) і Церква Св. Єлизавети (Church of St. Elizabeth), прикрашають вулиці і площі міста. У Банська Бистриця можна побачити безліч пам’яток архітектури і пам’ятних місць, як, наприклад, будинок сім’ї Радванська 16 століття або замок сім’ї Баржі, побудований в 17 столітті – по їх кількості місто займає одне з перших місць в країні.

Сусідство настільки великої множини гірських масивів не могло не позначитися і на великій різноманітності активних видів відпочинку в Банській Бистриці. Так, поруч з містом знаходиться популярний лижний курорт Доновали (Donovaly), в туристичному регіоні Турчанська Тепліце (Turcianske Teplice) взимку можна покататися на гірських лижах, а влітку зайнятися велотуризмом або гірськими походами. Крім того, Турчанська Тепліце – один з найбільших в Словаччині центрів лікування термальними водами. Любителі природних красот можуть також відвідати печеру Харманек (Harmanecká jaskyňa / Harmanec Cave), розташовану з Банська Бистриця селі Dolný Harmanec – унікальне природне утворення довжиною більше 2,5 тисяч кілометрів


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла