Фредрікстад

Інформація про місто Фредрікстад

Фредрікстад – місто-порт і муніципалітет в Норвегії, в провінції Естфолл. Місто розташовується на березі Осло-фіорду в гирлі річки Гломма. Спільно зі своїм містом-сателітом Сарпсборг займає п’яте місце за населенням серед міст Норвегії.

Протягом семирічної Північної війни між Швецією і Данією (Нагадаю, що тоді Норвегія входила до складу Данії) в 1567 р. було дотла спалене місто Сарпсборг (Sarpsborg), яке захищало підступи до Осло. Датський король Фредерік II негайно приймає мудре рішення – відновити місто в 15 км на південь від колишнього. Нове місто було побудовано ближче до моря і було набагато більш вигідно розташоване з військової точки зору. Ім’я міста – Fredrikstad – вперше згадується у листі короля від 6 лютого 1569 Це перший випадок в норвезькій історії, коли ім’я місто отримало на честь людини (правління датського короля-реформатора Крістіана IV, який любив давати містам і фортецям своє ім’я, ще попереду ). Правда, король ніколи в житті не був у місті, якому дав своє ім’я, хіба що пропливав по річці повз пару раз …

Місто було засноване, як фортеця, в 1567 році королем Фредеріком II, на честь якого місто і отримало свою назву.

Жителі можуть по праву пишатися тим, що в старому місті розташована фортеця, яка збереглася краще, ніж будь-яка інша фортеця в Скандинавії. Багато будов були споруджені у вісімнадцятому столітті, а оборонні споруди, підйомні мости і кріпосні рови відносяться до сімнадцятого століття.

І донині частина Фредрікстада, місто-фортеця, збудоване у формі зірки, пожвавлене не менше, аніж в рік свого заснування (1567). На ринковій площі ви можете посидіти за чашкою кави, а ввечері замовити за вечерею в одному з ресторанів пляшку хорошого вина.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла