Клуж-Напока

Клуж-Напока

Інформація про місто Клуж-Напока

Походження цього західного міста в регіоні Трансільванія корінням сягає глибоко в минуле, до дакійського поселення Напука в II столітті н.е. Після того, як римляни захопили Дакію, місто перейменували на Напока, і в 124 році н.е. воно отримало статус «муніципалітету». Місто швидко розвивалося в соціальному і економічному відношенні, і під час правління Марка Аврелія Напока отримало звання «колонія», вище з можливих міських статусів в Римській імперії.

Назва Клуі походить від Каструм Клус, вперше вжите в XII столітті як назва фортеці, що оточувала місто. Клус означає «обгороджений» по латині, це відсилає нас до пагорбів, оточуючих місто.

У XII столітті прибулі сюди німецькі купці перебудували середньовічні земляні стіни Клус в кам’яні (після татарської навали 1241). Клуі відоме у німців як Клаузенбург і Колосвар в угорців, стало називатися Клуі-Напока в 1970-х роках, коли комуністичний режим додав назву стародавнього римського поселення, щоб зробити акцент на дако-римське походження міста.

Економіка Клуі одна з найстабільніших в країні і населення міста досягає 330000 чоловік. Сьогодні Клуі – яскравий культурний і освітній центр. Шість державних і кілька приватних університетів, розташованих у Клуі-Напоці, роблять його містом з найбільшим відсотком студентського населення в Румунії.

На головній площі,блискучої будівлями XVIII і XIX століть, де розташовано безліч магазинів і ресторанів, височить церква Святого Михайла, побудована в XV столітті, вона є найпрекраснішим зразком готичної архітектури в Румунії. На площі також розташований бароковий палац Банфф, побудований у XVIII столітті, в ньому знаходяться колекції зброї і творів мистецтва, виставлені в Музеї мистецтв. Відвідувачі, які хочуть дізнатися більше про цей регіон, обов’язково повинні відвідати секцію Етнографічного музею Трансільванії, розташовану на відкритому повітрі, тут вони можуть побачити народну архітектуру, представлену в повному обсязі. Для різноманітності проведіть незабутній вечір в Опері або відвідайте концерт класичної музики у Філармонії Клуі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла