Куопіо

Куопіо

Інформація про місто Куопіо

Куопіо (Kuopio) – великий адміністративний і культурний центр провінції Північне Саво, розташованої в Східній Фінляндії на березі озера Каллавесі. Місто займає дев’яте місце за чисельністю населення, яке складає більше 86 тис. чоловік. Площа міста становить 1700 кв. км, велику частину цієї території займають ліси та озера.

Місто було засноване у 1652 році графом Пієтарі Браха як торговий центр, але в 1681 році Куопіо був позбавлений статусу міста. Тільки в 1782 році шведський король Густав III зробив Куопіо адміністративним центром губернії Саво-Карелія, і тепер 4 березня 1782 є офіційною датою заснування міста Куопіо. Після відкриття в 19 столітті Сайменського каналу і залізничної гілки Savon rata економічний розвиток міста помітно зріс. В даний час в місті працюють кілька сімейних фірм, заснованих в кінці 19 століття.

Сучасний Куопіо займає важливу роль у розвитку промисловості, культурної та наукової бази регіону. Місто є центром деревообробної, хімічної та машинобудівної промисловості.

Головною визначною пам’яткою міста можна назвати 75-метрову вежу Пуййо, яка була зведена в 1963 році, в заповідній зоні на горі Пуййо. Башта складається з трьох поверхів: кафе, ресторан, що обертається і оглядовий майданчик. У зимовий період часу гора Пуйо перетворюється на гірськолижний центр з добре оснащеними трасами. Ще однією перлиною міста є церковний православний музей, заснований 1911 році в Валаамі і переведений в 1957 році в Куопіо. У музеї виставлені сакральні предмети з монастирів Валаам і Коневец, старовинні ікони, літургійний текстиль.

Оточений чудовою природою, з кожним роком Куопіо стає все більш привабливим для різних сфер туризму.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла