Лісабон

Лісабон

Інформація про місто Лісабон

Лісабон (Lisbon) – столиця Португалії та її найбільше місто. Місто розкинулося на семи пагорбах, на південно-західному узбережжі Піренейського півострова, біля річки Тежу.

Історія Лісабона налічує більше 20 століть. Як показують розкопки, вже в 1200 р. до н.е. в цих місцях був фінікійський торговий порт. Вперше в письмових джерелах місто було згадане в 2 ст. до н.е. – Тоді тут існувало іберійське поселення. В кінці 2 ст.н.е. Лісабон потрапив під владу Риму, пізніше йому на зміну прийшли інші правителі, а в 714 році тут зміцнився ісламський халіфат. Перший король Португалії Альфонсо I відвоював місто у маврів в 1147 році, а Альфонсо III в 1255 року зробив Лісабон столицею Португалії.

1 листопада 1755 стався найсильніший в історії сучасної Португалії землетрус, в результаті якого Лісабон дуже сильно постраждав. Місто було багато в чому відбудоване заново, деякі будівлі були відновлені.

Сучасний Лісабон – одне з найкрасивіших міст світу. Райони міста, розташовані на пагорбах, уступами спускаються до річки Тежу, незліченна безліч сходів, фунікулерів і оглядових терас (мірадоруш) надає Лісабону неповторний колорит. Місто складається з трьох частин: Старого (Східного) міста, Нижнього міста (Байша) і Нового (Західного). Східне місто, з районом Алфама (Alfama) – являє собою суцільну павутину вузеньких вуличок, які круто піднімаються вгору по горбах. Нижнє місто було, в основному, заново відбудоване після землетрусу, тут прокладені прямі вулиці, широкі площі, збудовані будинки по архітектурній моді вісімнадцятого століття. У Байша знаходиться площа Комерції (Praca do Comercio), де до землетрусу стояв королівський палац, – розкішна візитна картка Лісабона, на якій проходять всі головні свята міста.

Лісабон багатий на архітектурні пам’ятки. Колискою міста вважається Замок Святого Георгія (Castelo de São Jorge), розташований в історичній частині міста. Ще в 5 столітті до н.е. на цьому місці було укріплення вестготів, потім замок не раз перебудовувався, в Середні століття служив королівською резиденцією. Замок оточений парком з розгуляючими по ньому павичами, а з його кріпосних стін відкривається чудовий вид на Алфами. Кафедральний собор Це (Cathedral Se) – один із символів Лісабона. Ще однією популярною пам’яткою міста є монастир Жеронімуш (Jeronimos Monastery), де знаходиться церква Санта-Марія ді Белен (Santa Maria di Belém) 16 століття – тут поховані мандрівник Васко да Гама, поет Л. Камоенса, король Мануел I.; Старий королівський палац (перебудований у 16 ​​столітті); башта-маяк Торрі ді Белен (Torre de Belem) (1520); давньоримський акведук; численні церкви і собори, серед яких Церква Ду Карму, зруйнована Лісабонським землетрусом – її руїни зберігаються як своєрідний мовчазний пам’ятник. Морський музей (Maritime Museum), заснований в 1863 році королем Луїсом, є рідкісним зборами експонатів, що розповідають про історію Португалії – великої морської держави.

Із сучасних пам’яток виділяються Парк Націй (Park of Nations) і найбільший у Європі океанаріум, відкриття яких було приурочено до виставки ЕКСПО-98.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла