Маастріхт

Інформація про місто Маастріхт

Маастріхт (Maastricht) – місто в південно-східній частині Нідерландів, столиця провінції Лімбург. Місто розташоване всього в трьох кілометрах від кордону з Бельгією, і в безпосередній близькості від кордону з Німеччиною, на березі річки Маас, в місці, де сходяться канали Зюйд-Віллемс, Льєж-Маастрихт і Юліани. Маастріхт – одне з найстаріших міст Голландії, місто з багатющою історією і культурою.

Славу найстарішого міста країни Маастріх оскаржує з Неймегеном, яке першим в Нідерландах, в ранньому Середньовіччі, отримало права міста. Маастріхт, однак, згадується ще в давньоримську епоху. Сама назва міста походить від римського «Mosae Trajectum», що означає «прохід через Мез (Маас)». Вже в 382 році Маастрихт став резиденцією єпископа і зберігав важливе значення релігійного центру аж до 721, коли єпископську кафедру перенесли в Льєж.

Прикордонне розташування Маастріхта протягом століть не раз служило причиною кровопролитних битв біля його стін. Одна з них навіть привернуло увагу письменника Олександра Дюма – у 1673 році, під час однієї з франко-голландських воєн, у штурмі міста загинув капітан-лейтенант Шарль де Бац де Кастельмор, також відомий як граф Д’Артаньян – випадок, який увійшов в роман « Віконт де Бражелон », закінчення історії про трьох мушкетерів.

Сучасний Маастріх – популярний туристичний центр, місто, що гордиться своїми милими прізвиськами – «Кулінарної столиці Нідерландів» та «Найменшої столиці Європи». Велике розмаїття магазинів, вуличних кафе, театрів, музеїв, ресторанів, барів, готелів, прекрасних площ і парків круглий рік приваблює в Масстріхт все нових і нових гостей.

Серед численних історичних пам’яток міста і найцікавіших місць важко виділити щось одне. Міські ворота, найстаріші в Нідерландах (1229), що отримали назву Helpoort (Брама пекла) і підземна мережа тунелів довжиною більше 320 км, створених рудокопами, добували тут мергель з часів античності – сьогодні туди водять екскурсії; собор Святого Сервація (Sint-Servaas Basiliek ), найстаріший в країні, закладена ще в 6 столітті і церква Св. Іоанна з 75-ти метровою дзвіницею і крипто, створеною ще 1000 років тому; Entre Deux, не так давно відреставрований торговий центр з книжковим магазином, розташованим у колишній домініканській церкві: на думку британського видання The Guardian – найкрасивіший книжковий магазин в світі на 2008 рік, Музей Боннефантенмузеум (Bonnefantenmuseum) і торговий район Binnenstad в старому місті з історичними вулицями Grote, Kleine Staat і Stokstraat, де знаходяться численні магазини, паби та ресторани – кожен обов’язково знайде в Маастріхті щось для себе.

Місто славиться також і своїми культурними заходами, не дарма його називають «містом фестивалів». Цілий рік, змінюючи один одного, тут проходять музичні фестивалі всіх напрямків – від класичної, середньовічної, до популярної, джазової, танцювальної музики. Їм вторять культурні події зі світу театру, танцю, поезії та живопису.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла