Мартін

Мартін

Інформація про місто Мартін

Мартін (Turčiansky Svätý Martin) – місто на півночі Словаччини, розташоване  в місці злиття річок Турьец і Ваг в мальовничій долині, в оточенні кільця гір, що складається з Малої і Велько Фатри, а також Кремницьких гір.

Мартін став відомий з 1284 року – тоді це було поселення Склабінського панства. У Середні століття місто спіткала безліч нещасть – від воєн до пожеж і навіть землетрусу, від яких місто повністю оговталося вже в 18 столітті, коли було столицею графства Турос. Найвідоміші сторінки історії міста пов’язані зі словацьким національним відродженням – саме тут, у Мартіні, в 1861 році на зборах словацького народу було прийнято відозву, яке проголосило цілі народу, а 30 жовтня 1918 у Мартіні приймається Декларація про приєднання Словаччини до Чехословаччини. Словацький народний музей (Slovenske narodne muzeum), заснований тут в 1893 році, розповідає про минуле та сьогодення міста. На Національному цвинтарі у Мартіні покояться багато відомих діячів Словаччини 19 сторіччя.

У сучасному місті зберігся цілий ряд цінних історичних пам’яток, які в основному розташувалися в районі центральної площі. Сама старовинна будівля міста – побудований в 13 столітті костел Святого Мартіна Турського. З 1960 року в передмісті Мартіна функціонує Музей Словацького села (Museum of the Slovak Village), що є найбільшою в Словаччині колекцією пам’яток традиційної народної архітектури під відкритим небом.

Завдяки сусідству з горами, Мартін сьогодні є популярним як зимовим, так і літнім центром відпочинку – поруч з ним розмістилися відомі в Словаччині гірськолижні курорти. Так, Центр Winter Park Martinky в гірському районі Мартінська Голі, готовий приймати гостей круглий рік: тут знаходяться численні природні та історичні пам’ятки та лижні траси; курортний центр Снігова країна в Валчинській долині в 14 км від Мартіна володіє кількома підйомниками і схилом, обладнаним для спусків у нічний час; а найбільш відомий лижний курорт Великий Фатри Ясенки долина (Yasenki Valley) справедливо славиться прекрасними трасами різного рівня складності, розрахованими як на початківців, так і на професіоналів.

Крім того, в декількох кілометрах від Мартіна знаходиться відомий курорт Термальний парк Бешенева (Thermal Park Besenova), що славиться своїми гарячими джерелами, численними відкритими і критими басейнами, водним парком і навіть нудистським пляжем.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла