Оран

Оран

Інформація про місто Оран

Загальна інформація

Оран – друге за величиною місто Алжиру, сучасний порт на північному заході країни, великий промисловий і культурний центр.

Історія

Оран був заснований в 903 р. мавританськими торговцями, але в 1509 р. був захоплений іспанськими військами під командуванням кардинала Кіснероса. До 1708 р. місто належало Іспанії, потім перейшло до рук турків. У 1732 р. воно знову стало іспанським. Однак, його значення як центру торгівлі сильно впала, і король Карл IV в 1792 р. продав Оран туркам. Під час французького панування Оран був столицею однойменного департаменту. У липні 1940 р. Британський флот потопив французькі військові кораблі в порту, після того, як командування відкинуло британський ультиматум про здачу, який гарантує, що флот не перейде в руки німців. Акція посилила ненависть вішистського уряду до Великобританії, але переконала світ у тому, що британці готові битися до останнього проти фашистської Німеччини та її союзників. Під час Другої Світової війни уряд Віші утримував Оран, в кінці 1942 р. місто перейшло в руки союзників в ході операції «Факел». До Алжирської війни 1954-1962 рр.. в Орані проживала одна з найбільших діаспор європейців у Північній Африці. Однак незабаром після закінчення війни більшість європейців і євреїв-сефардів, що проживали в Орані, бігло до Франції. Жорстока різанина європейців, що почалася чотири дні потому оголошення незалежності Алжиру, послужило поштовхом до їх втечі до Франції. Менш ніж через три місяці населення Орана скоротилося вдвічі. Назва міста походить, якщо вірити популярній легенді, таким чином. Близько 900 р. до н.е. в околицях сучасного міста з’являлися леви. Дві останніх диких кішки були вбиті на горі поруч з містом Оран, яку зараз називають «Левової горою» (Ла-Монтань-де-Ліон). Перед ратушею Орана встановлено дві гігантських статуї левів, а гора левів-близнюків – символ Орана. Зараз Оран – головний порт і центр торгівлі, тут відкрито три університети. У старому кварталі Орана маються фортеця і мечеть 18 ст.

Клімат, географічне положення

Клімат середземноморський, найвищі температури відзначаються в липні і серпні (30-31 С), найнижчі – в січні і лютому (5-6 С). Оран розташований на північно-західному узбережжі Алжиру, на березі Середземного моря.

Що варто відвідати

Ель-Хамра – великий популярний район в центрі Орана, відомий за часів французького панування під назвою «Ламюр».

Сиди-Ель-Хуарі. Історичний район – північне передмістя Орана. Тут знаходиться коледж Сен-Луї, старовинна мечеть Паші, що датується XVII століттям. Є іспанські споруди 16 ст., Палац Бей-д’Оран.

Мерс-ель-Кебір – район на північному заході Орана, в 7 км. від центру міста. Як вказує його назва («Великий порт»), це головний порт, тут знаходиться важлива військово-морська база.

Аїн-Ель-Турк. Назва цього кварталу перекладається як «фонтан турків», він розташований на північному заході Орана, в 15 км. від його центру. Це приморський район, де розташовано кілька готелів та інших туристичних визначних пам’яток.

Ес-сення, розташована на півдні Орана, – місце розташування промислових підприємств, кількох університетських установ (Університету Оран-Ес-сення, Інституту Зв’язки і інш.) І міжнародного аеропорту.

Бір-Ель-Д’ір. У цю міську агломерацію включено також передмістя Іс. Тут знаходиться кілька штаб-квартир великих компаній, будівлі яких виконані у модерній архітектурі, Палата Конгресів, Університет науки і техніки (будівля побудована японським архітектором Кензо Танге (1913-2005), Інститут медичних наук і Палац правосуддя. Цей район – розширення східної частини Орана , знаходиться в 8 км. від центру, його населення складає 118000 чоловік. Тут планується побудувати олімпійський стадіон на 50 000 місць. Його назву можна перекласти як «глиняна яма».

Міссергін – невелике тихе містечко біля західного кордону мегаполісу.

Туристи відкриють для себе в Орані безліч різноманітних кінотеатрів, центрів мистецтва, місцевий театр, театр на відкритому повітрі, музей, історичний центр Орана, район Сіді-Ель-Хуарі, міський сад, Медіну Д’едіду з товарами ремісників, собор, Д’ебель Мурд’яжд’о і найближчі до міста морські курорти.

Готелі та ресторани

В Орані є численні готелі всіх категорій, від розкішних до економ-класу, а також безліч ресторанів, що пропонують алжирські національні страви та інші кухні. Бюджетні готелі: La Raja Hotel. Готелі середнього класу: Royal Hotel, Hotel Colombe, Le Meridien Oran Hotel & Convention Center. Дорогі готелі: Sheraton Oran Hotel & Towers. Ресторани середньої цінової категорії: Les Ambassadeurs (середземноморська кухня), Le Corsaire, Wifi Resto Club (безкоштовний WiFi).

Шопінг

У місті є численні східні базари, де можна купити сувеніри, солодощі, одяг, спеції, прянощі та ін.

Транспорт

Міжнародний аеропорт Ес-сення приймає рейси з Марселя, Лілля, Ліона, Парижа, Тулузи, Адрар, Алжиру, Аліканте, Анабі, Бечара, Брюсселя, Касабланки, Костянтина, Женеви, Хассі-Мессауда, Ін-Аменас, Джедда, Уаргла, Тізі- Узу, Тунісу, Марракеша, Хассі-Р’Меля. До Орана можна доплисти на поромі з портів Марселя, Сета, Аліканте і Альмерії. У місті діють маршрутні таксі, недавно була прокладена перша лінія трамвая.

Зв’язок

В Орані діють всі оператори зв’язку Алжиру. У ряді кафе і готелів є можливість підключитися до безкоштовного бездротового доступу в Інтернет (Wi-Fi).

Запобіжні заходи

У літні місяці варто остерігатися спеки і прямих променів сонця.

Коли варто бувати

Краще всього приїжджати в Оран в теплу пору року, але пам’ятайте, що температура на сонці може бути влітку дуже високою.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла