Плевна

Інформація про місто Плевна

Плевна. Це могутнє місто розташувалося на території Болгарії в Дунайській рівнині. Десь в середньовіччі це місто носило звичну слов’янську назву Кам’янець. А з 1266 офіційно згадується назва Плевна. Якраз у ці роки місто на певний час потрапило у розпорядження Угорщини. Пізніше (під час володіння турецького народу) це місто стало найбільшим торговим і промисловим центром, що і визначило його подальшу долю.

Популярність свою в європейському масштабі місто знайшло в 1877-1878 роках в часи турецько-російської війни. На цій території протягом тривалих шести місяців проходили запеклі бої. У них постраждало десь близько 40 тисяч людей. Три рази російські війська намагалися оволодіти містом, і тривала облога допомогла їм здійснити цей план. Взяття Плевни визначило підсумок цих військових дій.

По закінченні війни вельми відомий скульптор і художник Шервуд розробив і спорудив пам’ятник, який був відправлений з Росії до Болгарії для встановлення його на площі. Цей пам’ятник був присвячений російським героям, які були вбиті на цих землях у дні взяття міста. Але, як стало пізніше відомо, пам’ятник був відправлений назад до Москви. Встановили цей монумент на Новій площі. І на сьогоднішній день цей пам’ятник росіяни називають пам’ятником «героям Плевни». А ось у самому центрі Плевни спорудили Мавзолей. У ньому поховані останки румунських і російських воїнів, життя яких обірвалося в цьому останньому бою.

На сьогодні Плевна – найбільший культурний і економічний центр держави Болгарії. Центр міста був оголошений «пішохідною зоною». Тут завжди дуже багато людей. Історичний музей, що знаходиться тут наповнений експонатами, які несуть в собі інформацію про колишнє життя міста. На пагорбі, що височіє над центральною частиною міста, знаходиться відомий музей-панорама (присвячений він битві на Пльовнє). На площі цього музею (десь близько 2000 метрів квадратних) можна ознайомитися з композиціями, які відображають деякі епізоди цих бойових дій.

«Звільнення Плевна» – це ще один музей, відвідавши який туристи знайдуть новий погляд на вже досить знайомі військові дії. Туристи з величезним задоволенням відвідують це, а також інші культурні місця цього міста, адже що може бути краще і приємніше відпочинку, який поєднується з пізнанням нових фактів про історію місцевості, яку Ви відвідуєте.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла