Рієка

Рієка

Інформація про місто Рієка

Рієка (Rijeka) – важливий діловий, торговий, промисловий і культурний центр західної частини Хорватії, великий курорт на узбережжі Адріатичного моря, третє за чисельністю населення місто в Хорватії, після Загреба і Спліта.

Рієка розташований на півострові Істрія, в затоці Кварнер, при впадінні в нього річки Речіни, що дала назву місту. Люди селилися тут ще в кам’яному віці, але сучасна Рієка виникла на залишках поселення I століття до н.е. Тарсатіка, заснованого римлянами. Почало розвиватися місто з 13 століття, але особливо важливим для життєдіяльності Рієки подією стало будівництво в 1728 році дороги із Загреба, а пізніше – прокладка залізниці. Опинившись пов’язаною з усією Центральною Європою сухопутним шляхом, Рієка перетворилася на одне  з найбільших на Середземному морі портових міст.

Сучасна Рієка – найбільший порт Хорватії, місто, пов’язане автобусним сполученням з найбільшими містами Хорватії, Словаччини, Італії, а також з деякими європейськими містами. У затоці Кварнет знаходиться острів Крк, з яким Рієка з’єднана мостом завдовжки 1430 метрів. На острові розташований міжнародний аеропорт, що зв’язує Рієку з багатьма країнами світу.

Поромне сполучення з’єднує Рієку з усіма прилеглими островами, а також зі Сплітом, Задарма, Дубровником і багатьма іншими курортними містами Адріатичного узбережжя. А на відстані години шляху в гори від Рієки знаходиться найбільший гірськолижний курорт Хорватії – Белоласіца, база підготовки олімпійської збірної країни з гірськолижного спорту.

Багате історичне минуле, відмінно розвинена інфраструктура, велика різноманітність сучасних готелів, що пропонують відпочинок по самому вищому класу, цікаве культурне життя Рієки перетворили це місто на березі Адріатичного моря в розвинений курорт, який користується популярністю у численний туристів.

Відпочинок на узбережжі гості міста поєднують з оглядом численних визначних пам’яток, серед яких виділяються Церква Св. Віта (Church of St. Vita), побудована в 17 столітті, історична пішохідна вулиця Корсо (Street Korso), Замок Трсат, на місці якого колись перебувало древнє поселення , вежа, що нагадує знамениту Пізанську – «коса» вежа біля церкви Вознесіння Святої Діви Марії.

М’який субтропічний клімат дозволяє відпочивати у Рієці цілий рік – тепле спекотне літо тут змінюється м’якою, майже безсніжною зимою, коли погода дозволяє здійснювати прогулянки по навколишніх пам’ятках  і поїздки по сусідніх островах.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла