Спліт

Спліт

Інформація про місто Спліт

Спліт (Split) – найбільше місто провінції Далмація, друге за величиною в Хорватії. Розташоване на березі Адріатичного моря, Спліт – сучасний великий туристичний центр, який приваблює численних відпочиваючих своєю неповторною архітектурою, картинними галереями, концертними майданчиками, на яких в літній час розгортаються численні фестивалі. Місто-порт, місто-музей, місто-курорт, Спліт – одне з найбільш привабливих курортних місць Адріатичного узбережжя.

Спліт вважається одним з найстаріших міст регіону, його історія налічує більше 1700 років. Появу Спліта пов’язують з будівництвом тут палацу Діоклетіана, хоча набагато раніше, вже в 6 ст. до н.е. тут була грецька колонія Аспалатос (Aspalathos). Після того, як землі потрапили під владу Римської імперії, римляни заснували тут колонію Салону, що стала центром регіону. Тут, в Салоні, в 3 столітті народився майбутній римський імператор Діоклетіан, який, після 21 року правління Римом, побажав відійти від політичних справ і віддалився у побудований за його волею палац у тому місці, де була його батьківщина. Палац Діоклетіана (Palace of Diocletian), це потужна  і велична споруда, в якій в давнину могло вміститися все населення міста (від 8 до 10 тисяч чоловік), сьогодні є головною визначною пам’яткою Спліта, і дала назву майбутньому місту – «Spalatum» (палац) , поступово переінакшене у слов’янській мові як «Спліт». Усередині палацу знаходиться декілька історичних споруд, серед яких виділяється Храм Юпітера (The Temple of Jupiter (Split).

Сучасний Спліт – один з найбільших курортів Далмації. Аеропорт Спліта, розташований в 20 км від міста, в літній сезон обслуговує до мільйона відпочиваючих, що прилітають на відпочинок в Спліт з різних кінців світу.

Середземноморський клімат Спліта сприяє тому, що літо тут сухе і жарке, з середніми температурами липня-серпня близько +26 … + 28 ° С, а зима – тепла, але дощова, з температурою в середньому близько +5 ° С. Купальний сезон у Спліті триває з травня по кінець вересня. Навіть взимку температура в морі не опускається нижче +10 ° С.

Для любителів пляжного відпочинку в Спліті створені всі умови – тут відмінні пляжі з дрібної гальки, найчистіше море, м’який клімат. У місті знаходиться безліч сучасних готелів, величезний вибір спортивних розваг – від водних лиж, віндсерфінгу, парусного спорту до футболу, тенісу, баскетболу, альпінізму і навіть спуску на парашуті з гори. У Спліті є кілька дайвінг-центрів, а для оздоровлення і омолоджування маються wellness-центри з найбагатшим набором spa-процедур.

Пляжний і спортивний відпочинок в Спліті відмінно доповнюється пізнавальним, до чого розташовує історія міста, його численні історичні та культурні пам’ятки, пам’ятники і музеї. На північному заході Спліта знаходяться залишки римської колонії Салону, серед яких виділяється великий амфітеатр. Археологічний музей Спліта (Archaeological Museum of Split) – найстаріша подібна установа в Хорватії, був заснований в 1820 році і зберігає численні, часом унікальні, артефакти, вік яких може становити кілька тисяч років. Галерея образотворчого мистецтва (Galerija umjetnina), Хорватська морський музей (Croatian Maritime Museum) з прекрасною колекцією морського обладнання моделей кораблів і всього, що пов’язано з флотом і морем, парк-заповідник Мар’ян (Marjan Forest Park), – у Спліті кожен знайде те, що йому найбільш цікаве.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла