Тонгерен

Інформація про місто Тонгерен

Тонгерен – найдавніше місто Бельгії, за часів Цезаря колишній центр німецького племені тунгрів, а в ранньому середньовіччі – графства Хеспенгау, колиски королівського дому Капетингів. Стоїть на річці Екер на північний захід від Льєжа.

У 57-54 рр.. до н. е.. Тонгерен (відомий на латині як Atuatuca Tungrorum) стає центром повстання ебуронів під проводом Амбіорікса, яким у місті поставлено пам’ятник. Він залишався великим центром при Меровингах, незважаючи на розорення Аттілою (451), салічними франками і норманами. Місто було непогано укріплене; досі збереглися фрагменти римських стін.

Особливо велике було в ранньому середньовіччі релігійне значення Тонгерен. Саме тут виникла в IV столітті перша в цих краях єпископія, на чолі якої стояв св. Серватій Маастрихтський. Цей прелат переніс центр єпископії вгору за течією в Маастріхт. Пізніше вона виросла в Льєжське єпископство, одним з головних центрів якого в середні століття залишався Тонгерен. Після розорення брабантцями (1212) і французами (1677) Тонгерен втрачає колишнє значення.

Перше місце серед пам’яток старовини займає готична базиліка Тонгеренської Богоматері, побудована в готичному стилі XIII століття. Беффруа і монастир бегинок в ряду аналогічних бельгійських будівель зараховані до пам’ятників Всесвітньої спадщини. Кельто-римська давнина Тонгерена виставлена в місцевому археологічному музеї.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла