Лідер терористичного угрупування знищений на півночі Малі

Алжир

Лідер терористичного угрупування  яке відповідальне за недавнє захоплення заручників на нафтопереробному комплексі в Алжирі, був знищений на півночі Малі військовослужбовцями армії Чаду, повідомляє в ніч на неділю агентство Рейтер з посиланням на представника чадських збройних сил генерала Захарія Гобонгве (Zacharia Gobongue).

“У суботу, 2 березня, вдень збройні сили Чаду, задіяні на півночі Малі, повністю знищили базу терористів. Серед убитих – кілька терористів, в тому числі їх лідер Мохтар Бельмохтар”, – розповів генерал Гобонгве.

Бойовики угруповання , яке пов’язане з міжнародною терористичною організацією “Аль-Каїда”, 16 січня в районі нафтогазового підприємства поблизу міста Ін-Аменас в Алжирі захопили кілька сотень алжирських та іноземних фахівців. Керував підготовкою бойовиків і їх діями під час захоплення заручників добре відомий алжирським властям контрабандист і ватажок терористичного угруповання Мохтар Бельмохтар. В ході операції по звільненню заручників алжирські військові звільнили 685 алжирців і 107 іноземців. Жертвами теракту стали 37 заручників з восьми країн.

Раніше в п’ятницю президент Чаду Ідріс Дебі заявив про знищення військовими цієї країни лідера угрупування “Аль-Каїда в країнах ісламського Магріба” Абдельхамід Абу Зейда.

Ситуація в Малі загострилася в кінці 2012 року, коли бойовики екстремістських угруповань почали атакувати позиції урядових військ в центральній частині країни. За даними французької влади, на території Малі в рамках операції проти екстремістів знаходиться близько 4 тисяч військовослужбовців з Франції і 5,4 тисячі солдат з контингенту африканської місії MISMA, куди, зокрема, входить контингент Республіки Чад.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла