Парк Хай-Лайн: зелений дах Манхеттена

Наприкінці XX століття ця покинута Естакадна залізниця в західній частині Манхеттена була середовищем проживання голубів і неформальних дослідників мегаполісу.

Але, коли Хай-Лайн опинилася під загрозою руйнування в 1999 році, влада Нью-Йорка вирішила провести відновлення цього елемента міської інфраструктури. Завдяки пожертвам різних суспільних груп, вдалося зібрати мільйони доларів, і в 2009 році на місці старої залізниці був офіційно відкритий парк Хай-Лайн.

У XX столітті, коли західний Манхеттен залишався центром міської промисловості, вантажні поїзди курсували по міських вулицях з самого Трайбека (мікрорайону центральної частини Нью-Йорка). Потяги, які курсували по Десятій авеню, стали справжньою загрозою для життя і здоров’я місцевих жителів, тому злощасну вулицю прозвали «Авеню смерті». У 1929 році влада вирішила побудувати Естакадну залізницю Хай-Лайн, яка зробила західний Манхеттен куди безпечніше для прогулянок.

Залізниця проходила від Спрінг-стріт до 34-ї вулиці, звиваючись між будівлями і авеню. Вартість будови Хай-Лайн за нинішнім курсом долара склала близько двох мільярдів американської валюти. Потяги почали курсувати по залізниці в 1934 році, коли проект був завершений.

Однак після будівництва система міжштатних автомагістралей США і спаду промисловості в Нью-Йорку (як і в Сполучених Штатах в цілому), Хай-Лайн застаріла і почала зношуватися. Останній поїзд проїхав по естакаді в 1980 році, перевозячи заморожених індичок.

Сьогодні після реконструкції, розпочатої в 2006 році, стара залізниця перетворилася на чудовий громадський парк, який став однією з найпопулярніших визначних пам’яток Великого яблука. Хай-Лайн не тільки відкриває прекрасні види на захід сонця великого міста, але і вважається найдорожчим парком Нью-Йорка. Серед лавок і зелених насаджень все ще видно сліди демонтованої залізниці, яка сьогодні є символом колишнього промислового потенціалу елітного Манхеттена.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла