Печери Світлячків (Waitomo Caves)

Печери Вайтомо ( Waitomo Caves ) – це справді шедевр природи , над яким вона працювала багато мільйонів років. Протягом довгих століть тут господарював океан , створюючи химерні нарости вапняку і таємничі хитросплетіння ходів. А потім вода відступила , утворивши систему з близько 150 печер.

Печери Світлячків Вайтомо розташовані недалеко від містечка з однойменною назвою на Північному острові Нової Зеландії.

 Найвідоміша з них – печера Glowworm . Вона заселена дивовижними істотами – Arachnocampa Luminosa . Це світлячки , яких можна зустріти тільки в Новій Зеландії. Їх зелено – блакитне світіння робить склепіння печери схожим на зоряне небо в морозну ніч . Ось вже дійсно краще один раз побачити …

Печери Світлячків Waitomo вперше досліджувалися в 1887 місцевим правителем маорі Тан Тіноро , супроводжуваним англійським дослідником Фредом Мейсом . Місцевий народ маорі знав про існування Печер , але підземні печери інтенсивно ніколи не досліджувалися , поки Фред і Тан не наважилися досконально все вивчити. Вони побудували пліт з пагонів льону і зі свічками в руці попливли до печери , де потік йшов у підземелля.

Коли вони потрапили в печери і зіткнулися з Гротом Світлячка , то були вражені мерехтливим світінням , що охоплює все всередині. Всередині також були виявлені формування вапняку найхимерніших форм .

Під час одного з подальших походів керівник Тан виявив верхній вхід до печери , який є тепер головним входом. До 1889 Тан Тіноро відкрив печеру для туристів , разом з його дружиною Уті .

Туристи приходять в печери Вайтомо , щоб побачити … зоряне небо . Саме так виглядають стелі печери з личинками світлячків Arachnocampa luminosa , які , за твердженням вчених , світяться переважно від голоду. Причому чим гостріше голод – тим яскравіше світіння. Таким чином , говорять дослідники , личинки заманюють комах у свої пастки – нитки з шовку , які ця дрібниця пряде , розвішує під стелею і змушує звисати .

Насправді інші дослідники встановили , що дивовижні світлячки цілком можуть обходитися і без комах , а із задоволенням харчуватися спорами грибів , які нікуди не треба заманювати . Крім того , вони здатні « вимикатися » , злякавшись наближення цікавих туристів . Так що чудова ілюмінація в печерній темряві – це просто прагнення крихітних істот до краси і досконалості . Адже світ досконалий. Принаймні , поки в нього не втручається людина .

Цим Печерам , як вважають деякі вчені , більш ніж два мільйони років .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла