Сомапура Махавіхара: віха історії Індії

Мандрівників завжди манили до себе загадкові землі Індії своїми незвичайними традиціями , культурою і , звичайно ж , унікальними пам’ятками. Багата історія тутешніх древніх споруд ніколи не залишала байдужим жодного гостя Індійського субконтиненту.

Багато хто, хто побував у цій країні , неодмінно збережуть найяскравіші і теплі спогади про буддійську Віхар , вражаючу не тільки зовнішнім виглядом та історією , а й досить значними розмірами .

Природно, мова йде про Сомапура Махавіхара , яка знаходиться в містечку Пахарпур ( Бангладеш). У цих краях всі знають про те , що ця споруда і ім’я великого проповідника Атіші тісно переплітаються один з одним.

Стіну , яка оточує з усіх боків монастир , прикрашають теракотові пластинки , на яких легко розгледіти зображення Будди , а в самому центрі віхари , відповідно буддійським традиціям , знаходиться 177 чернечих келій , які вписані в квадрат навколо традиційної ступи.

На жаль , до сьогоднішніх днів монастир не зберігся в первозданному вигляді. В XI столітті його спалили невідомі завойовники. Незважаючи на подальшу реставрацію , після поширення в цьому регіоні ісламу будівля була остаточно занедбана.

Лише на заході XX століття , не без участі ЮНЕСКО , вчена громадськість все ж звернула свою увагу на напівзабутий пам’ятник індійського буддизму. Як наслідок – значні грошові інвестиції на реставрацію.

З 1985 року прекрасна споруда буддійського владики Дхармапалоя , а саме він , як стверджують археологи , був ініціатором зведення монастиря , можна побачити в переліку Всесвітньої спадщини .


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла