Сопотський пірс

Сопотський пірс – найдовший пірс на Балтійському морі. Його довжина становить 511,5 метрів, з яких 458 метрів знаходяться в Гданській затоці.

Пірс вважається однією з найбільших пам’яток Сопота. Вперше був відкритий в 1827 році. Пірс простягається в море з середини пляжу Сопота, який є популярним місцем для відпочинку та оздоровчих прогулянок городян (концентрація йоду в кінці пірсу вдвічі вище, ніж на суші). Тут проводяться громадські розважальні заходи, а також пірс служить для швартування катерів і водних таксі. Це також чудова точка для спостереження за вітрильними змаганнями і Кубком Сопота з триатлону. Сопотський пірс вважається найдовшим дерев’яним пірсом в Європі і поступається тільки залізному пірсу Саузенд, розташованому у Великобританії.

Перший причал довжиною 150 метрів був побудований в 1827 році Джорджем Хафнером. До початку двадцятого століття він був збільшений до 350 метрів. Досить швидко пірс став міською визначною пам’яткою, з другої половини дев’ятнадцятого століття вхід на пірс був платним. Остання велика реконструкція була проведена в 1928 році на честь столітнього ювілею причалу.

У 2005 році пірс був названий на честь Іоанна Павла II, який відвідав Сопот двічі в 1987 і в 1999 роках. В даний час Пірс в Сопоті є пам’яткою архітектури. Щорічно тут проводяться міські культурні заходи, організовуються концерти та виставки.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла