Золоті ворота: візитна картка Києва

Золоті ворота є важливою віхою стародавнього Києва та історичними воротами в стародавнє місто-фортецю, розташовану в столиці України. В даний час вони знаходяться на вулиці Володимирській, 40-а. Ця пам’ятка входить в список обов’язкових пунктів для екскурсій по Києву, оскільки там зараз розташований музей. Назва Золоті Ворота також використовується для довколишнього театру та станції Київського метрополітену.

Сучасні історики вважають, що Золоті Ворота були побудовані Ярославом Мудрим в 1017-1024 рр., Приблизно в той же час, що і Софійський собор. Спочатку їх називали просто Південні ворота, і вони були одними з трьох основних входів в оточене стіною місто, поряд з Лядськими і Жидівськими (польськими та єврейськими) воротами. Останні не збереглися.

Пізніше Південні ворота стали відомі як Великі ворота Києва. Після того, як на воротах була побудована церква Благовіщення, її золоті куполи стали одним із символів міста, добре видимих ​​за межами міста. Після цього ворота стали називати Золотими. Прохід був близько 13 метрів у висоту і 6 метрів в ширину. Протягом майже половини тисячоліття Золоті ворота служили тріумфальною аркою міста, і стали найвідомішим символом Києва. Вони створювалися за зразком Золотих воріт у Константинополі.

Із записів мандрівників 16-17 століть і малюнків Вестерфельда (1651) відомо, що вже тоді Золоті ворота були напівзруйнованими. Наприкінці 17 століття перед воротами, у зв’язку з реконструкцією фортифікаційних споруд міста, було збудовано земляні бастіони, а вже в середині 18 століття руїни колись головного в’їзду в місто були засипані землею.

У 1832 році руїни були розкопані і почалися їхні перші обстеження. В ході реконструкції в 1970 був побудований окремий павільйон для музею, але пізніше його перенесли в саму будівлю Золотих Воріт. У музеї можна дізнатися про історію стародавнього Києва та будівництва Золотих воріт.

У 1982 році ворота були повністю реконструйовані в ході підготовки до святкування 1500-річчя Києва, хоча немає жодних свідчень того, як виглядали оригінальні ворота. Деякі історики виступають за знесення цієї реконструкції, бо вважають, що таким чином громадськість вводиться в оману.

В 1970-х роках, до реконструкції, Золоті Ворота раніше зберігали свої традиційні форми, які залишалися незмінними протягом століть.

У 1989 році, в ході розширення Київського метрополітену поблизу була відкрита станція Золоті Ворота.

У 1997 році біля західного торця Золотих Воріт відкрили пам’ятник Ярославу Мудрому. Це збільшена копія бронзової експериментальної скульптури Кавалерідзе.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла