Глюксбург: один з найвеличніших замків Європи

На узбережжі Балтійського моря неподалік від кордону з Данією розташований популярний курорт Німеччини Глюксбург. Відпочиваючим надається можливість насолоджуватися мальовничими пейзажами зелених лугів і темних лісів, чистими водами Балтики. Городок Глюксбург просочений німецьким духом, він дуже затишний і акуратний, його маленькі будиночки, прикрашені різнокольоровими дахами, ніби зійшли зі сторінок книжок Андерсена. Інфраструктура курорту вражає, тут розташовані комфортні ресторани і кафе, цікаві музеї і сувенірні лавки, спа-салони та тренажерні зали.

Але все ж головною визначною пам’яткою Глюксбургів вважається замок, споруджений у шістнадцятому сторіччі в стилі Ренесанс. Відмінною особливістю цієї величної споруди середньовіччя є те, що її з усіх боків оточує вода, так як вона знаходиться на острові, розташованому посередині озера.

Автором проекту, згідно з яким був побудований замок, є відомий архітектор Ніколаус Карієс, ініціатором ж зведення Глюксбургів був герцог Йоган Молодший (1545-1622). Укріплена будова розташувалася на місці середньовічного монастиря Цистерціанців Rudekloster, причому гранітні блоки монастиря були використані для закладки фундаменту Глюксбургів. Сьогодні при реконструкції використовуються сучасні матеріали, наприклад, на дахах деяких будинків знаходиться метало черепиця.

Завдяки фундаменту, який має висоту близько двох з половиною метрів, у спорудженні ефективно використовувалося підвальне приміщення, де розташовувалися комори і кухня, а пізніше – і в’язниця. На сьогоднішній день тут знаходиться адміністрація замку і офісні приміщення.

Перший поверх замку Глюксбург займають спальні, вітальня і їдальня, при цьому більшість кімнат обставлено меблями, виготовленими у вісімнадцятому та дев’ятнадцятому століттях. Тут же розташований і Бальний зал, який називають Червоним, тому що його свого часу декорували червоними шпалерами.

Стіни замку прикрашають численні портрети, що відображають історію сімей Ольденбурга і Бергер. Зберігаються в Глюксбургів також експонати, які стосуються періоду німецько-датської війни 1864 року, а також Шлезвіг-Гольштейнського повстання, яке відбулося в 1848 році.

Особливе місце в замковій колекції відводиться вишуканій порцеляні, сріблу, а також знаменитим фламандським гобеленам.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла