На Криті відкрився центр археоастрономії

У крітському місті Сітія відкрився перший в Європі і один з небагатьох в світі Центр археоастрономії (науки, що вивчає астрономічні уявлення людей давнини).

Центр, розташований в павільйоні муніципалітету Сітія на території порту, створений з ініціативи дослідника егейської писемності Мінаса Тсікрітсіса і спрямований на популяризацію мінойської цивілізації.

Відвідувачі центру можуть помилуватися предметами, які використовувалися в 4-му тисячолітті до нашої ери і які демонструють нерозривний зв’язок грецької цивілізації з науками.

Одним з них є копія мінойської кам’яної матриці, виявленої в 1898 році в Палекастро, район Сітіі, в західній частині острова Кріт і що вважається першим аналоговим комп’ютером в історії людства. Поруч з копією «кам’яного комп’ютера», відвідувачі побачать сучасний комп’ютер, який пророкує майбутні затемнення і показує траєкторію Місяця.

У Центрі археоастрономії також представлені копії судин у формі «сковорід» з Агія Фотья Сітіі, що датуються 2700 роком до н.е., які використовувалися як календарі для визначення положення Сонця та інших планет. Експозиція включає і зразки перших письмен Криту – критські ієрогліфи, Фестський диск, лінійне письмо А і лінійне письмо Б.

Згідно з грецьким досліднику, Центр був відкритий у найвіддаленішій частині південної Греції і повинен стати точкою відліку, унікальним туристичним напрямком, де відвідувачі будуть інформуватися про походження технології, яка з’явилася в середині 4-го тисячоліття до н. е.. – У першій грецькій цивілізації.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла