Фороський парк: відпочинок серед екзотики

Величезна кількість екзотичних дерев і чагарників , що розмістилися на сімдесяти гектарах площі , є надбанням Фороського парку – яскравої пам’ятки курорту Форос .

Створити практично на порожньому місці за п’ять років чудовий парк , який увійде до числа кращих парків Південного узбережжя , вдалося Олександру Григоровичу Кузнєцову , московському купцеві , дід якого був власником чайних плантацій на Цейлоні і в Індії .

Викупивши маєток «Форос» у генерала М.М. Раєвського – старшого , який, до речі , є його засновником , Кузнєцов відразу ж приймає рішення щодо повного перепланування парку. Здійснювати задумане він береться спільно з художником-пейзажистом Ю.Ю. Конюшиною і Е.А. Альбрехтом – відомим у той час садівником , а от кандидату агрономії І.І. Яніну було доручено доглядати за насадженнями.

Пройде всього кілька років і в ландшафтному парку з’явиться величезна кількість дерев з Європи , Америки , Азії.

Територія парку була розділена на три частини: верхню , середню і нижню. Із сімдесяти гектарів тридцять буде відведено для культурних насаджень , а от решту площі (верхню частину ) займе лісопаркова зона.

Багато відвідувачів завжди віддавали перевагу середній частині парку , де знаходиться «райський куточок» – дивовижне містечко з мальовничими каскадами , невеликими водоспадами , зарослими ліліями водоймами і містками.

Серед італійських і приморських сосен , гімалайських і ліванських кедрів , аризонських кипарисів , пальм і магнолій в ті часи , коли парк був власністю Кузнєцова , можна було побачити багато рідкісних тварин , а також насолодитися співом екзотичних птахів.

Після зміни господарів в 1896 році парк перетвориться на справжній курорт. Нові власники Ушкові зробили багато для того , щоб він став більш презентабельним . Для цього були відкриті казино , тенісні майданчики , тир , що стало все більше залучати до цих місць відомих особистостей.

Сьогодні пам’ятник садово-паркової архітектури охороняється законом. Крім зелених насаджень у ньому зберігся будинок Кузнєцова , виконуючий на даний момент роль корпусу санаторію «Форос ».


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла