Костел Святого Миколая в Києві

Побудований в 1909 році костел Святого Миколая став другим за рахунком католицьким храмом Києва. До цього в Києві вже існував Олександрівський костел, який знаходився в старому місті, але він вміщував не більше тисячі прихожан, що для столиці було явно недостатньо, так як католицька громада в той час вже налічувала майже 40 тисяч осіб. Тому в 1898 році католики Києва звернулися до представників міської влади з проханням про виділення коштів на будівництво іншого храму. У проханні особливо вказувалося, що новий храм буде названо в пам’ять про відвідини Києва імператора Миколи II «Миколаївським».

У 1899 році було урочисто закладено та освячено фундамент нового костелу. Для вибору кращого проекту оголосили конкурс, в якому брали участь імениті інженери та архітектори того часу. Несподівано для всіх переміг у конкурсі молодий студент-архітектор Станіслав Воловський, який надав дуже цікавий проект. Очолив будівництво знаменитий архітектор Володимир Городецький, автор відомої пам’ятки Києва – будинку з химерами.

Однак будівництво затяглося з кількох причин: недостатня міцність грунту узбережжя річки Либідь та слабке фінансування, яке в основному поповнювалося за рахунок внесків від приватних філантропів і простих прихожан.

Незважаючи на всі труднощі, споруда костелу Святого Миколая була завершена в 1909 році. Нова будівля мала ефектний і вражаючий вигляд завдяки готичному стилю і майже відразу стала визнаним шедевром архітектури. У формі храму вгадувався подовжений григоріанський хрест, який був поділений на три наоса. На тильній стороні будівлі знаходилася готична троянда вражаючої краси. Внутрішнє оздоблення храму було декоровано красивими розписами і вітражами, але вони, на жаль, згодом були втрачені.

У 1930-х роках через репресії і переслідування духовенства костел був закритий для проведення месс. Після цього храм піддався розграбуванню і був використаний як складське приміщення. Під час другої світової війни будівля храму також постраждала, потрапивши під обстріл і перенісши пожежу. Після війни 1946 року собор частково відреставрували і віддали Київському обласному архіву, крім цього, тут розмістили деякі підрозділи спецслужб.

Костел Святого Миколая повністю відновили і відкрили в якості Будинку органної та камерної музики в 1980 році. Однак причинами відродження храму стали не духовні прагнення влади, а показовість ілюзорності вільних перетворень при соціалістичному ладі. Адже цього року через проходження міжнародних олімпійських змагань у Москві Радянський Союз був під пильною увагою світової громадськості.

Концертний зал Будинку органної та камерної музики і сьогодні знаходиться в костелі Святого Миколая. Тут звучить унікальний орган, що складається приблизно з 4-х тисяч труб. Будівля костелу відома тим, що має ідеальний для акустики простір, завдяки якому звучання органа стає неймовірно красивим.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла