Мечеть Аль-Харам

Мечеть Аль-Харам

   Мечеть Аль-Масджид Аль-Харам (араб. «Заповідна мечеть») – головна Мечеть, у внутрішньому дворі якої знаходиться Кааба. Розташована в Мецці в Саудівській Аравії. Будівництво першої мечеті близько Кааби відносять до 638 року. Існуюча мечеть відома з 1570 року. За час свого існування мечеть неодноразово перебудовувалася, так що від первісної будівлі мало що залишилося. Спочатку Заповідна мечеть мала шість мінаретів, але коли у Блакитної мечеті в Стамбулі було побудовано теж шість мінаретів, імам Мекки назвав це святотатством: жодна мечеть світу не мала рівнятися з Каабою. І тоді султан Ахмед наказав побудувати в Заповідній Мечеті сьомий мінарет.

   Остання реконструкція мечеті відбувалася в кінці 1980-х років, коли до неї з південно-західного боку прибудували величезний корпус з двома мінаретами. Саме в цьому корпусі знаходиться тепер головний вхід в мечеть – ворота короля Фахда. В даний час мечеть Харам – це величезна споруда площею 309 тис. м2. Мечеть має 9 мінаретів, висота яких досягає 95 м. Крім чотирьох воріт існує ще 44 входу в мечеть. У будівлі діє сім ескалаторів. Повітря в приміщеннях освіжається кондиціонерами. Передбачені спеціальні приміщення для молитов і здійснення обмивань, причому ці приміщення поділяються на чоловічі та жіночі. Аль-Масджид Аль-Харам вміщає одночасно до 700 тис. чоловік, правда при цьому віруючі розміщуються навіть на даху будівлі.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла