Музей катастроф на водах

Церква-маяк в кримському селищі Малореченське почали будувати в січні 2004 року і 15 травня 2007 року вона була офіційно відкрита. Красива церква Св. Миколи Мірлікійського з маяком, висотою шістдесят метрів, стоїть на 50-метровій скелі над Чорним морем і прикрашена чудовими фресками і мозаїками.

З альтанки у вигляді Летючого Голландця, яка знаходиться на краю обриву, відкривається прекрасний вид на південне узбережжя Криму. Крім того, комплекс включає в себе меморіальну стіну, на яку нанесені імена людей, загиблих в морі. Меморіал – данина пам’яті морякам, рибалкам і мандрівникам, які стали жертвами моря.

Варто тільки глянути фото Криму, на яких відображено Чорне море, гори, пляжі, мальовничі місця і пам’ятки і відразу згадується літню відпустку.

Основна визначна пам’ятка церкви – ікона святого Миколи Чудотворця. Вона не має аналогів у світі, оскільки була складена з вузлів, в запатентованій автором техніці макраме-колаж. Ікона створена колишнім актором із Сімферополя Володимиром Денщиковим. Він був майже повністю паралізований, і лікарі порадили йому розвивати рухливість рук в’язанням. Коли він закінчив в’язати вузли для ікони (це зайняло півтора року), то майже повністю видужав. Сам він вважає, що його зцілив Святий Миколай.

Музей аварій на водах знаходиться в підвалі церкви-маяка Святого Миколая. Експозиція, присвячена самим трагічним сторінкам мореплавання – лихам на воді з незліченними жертвами. Музей розташований в 17 кімнатах (1000 квадратних метрів), кожна з яких розповідає окрему історію за допомогою відео та стендів про найрезонансніші трагедіях на водах Світового океану.

За статистикою морських катастроф всього п’ять-сім відсотків аварій відбувається від природних факторів – ураганів, штормів, повеней. Все інше – людський фактор: на першому місці – війна, далі – пияцтво, халатність і нехтування основними правилами техніки безпеки.

Будівництво церкви-маяка Святого Миколая присвячено пам’яті всіх моряків і мандрівників, які коли-небудь виходили в море, і всіх корабельних аварій. Одна з таких великих катастроф сталася з теплоходом “Вірменія” під час Другої світової війни в Чорному морі біля берегів Криму.

6 листопада 1941 теплохід “Вірменія” залишив порт Севастополя з пораненими військовими і евакуйованими цивільними жителями. За різними оцінками на борту перебувало від 5 до 7 тисяч осіб. 7 листопада судно прибуло в Ялту, де взяло на борт ще кілька сотень людей. У 8:00 теплохід залишив Ялтинський порт у супроводі двох озброєних катерів і двох винищувачів “І-153″. О 11 годині 25 хвилин корабель був атакований німецьким літаком “Хейнкель-111″. Літак летів з боку берега і з дистанції 600 метрів скинув дві торпеди. Одна з них потрапила в ніс теплохода “Вірменія”. Через 4 хвилини він затонув.

На теплоході перебувало кілька тисяч поранених солдатів і евакуйованих громадян, співробітників лікарні Чорноморського флоту та інших військових і цивільних лікарень (всього з 23 лікарень), представники дитячого літнього табору “Артек”, частина членів Асоціації Комуністичної партії Криму, військових і НКВС. Завантаження корабля проходило в поспіху і точне число людей, які перебували на борту, не відомо. Офіційно в радянські часи вважалося, що тоді загинуло близько п’яти тисяч чоловік, але на початку XXI століття нові дослідження збільшили кількість жертв до десяти тисяч. Тільки вісім чоловік з усіх пасажирів теплохода “Вірменія” вижили, допливши до берега Криму. Катастрофа “Вірменії” в Чорному морі за кількістю жертв є однією з найбільших у світовій історії.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла