Сад серед руїн: руїни старої церкви Дунстан-Іст у Лондоні

Архітектурні споруди минулих епох – цінна історична спадщина, яку слід берегти як пам’ять про минулі події. Але, на превеликий жаль, час не завжди щадить результати людської праці, і часто багато історичних пам’яток виявляються повністю зруйнованими через військові дії, грабежі або стихійні лиха. Одна з таких «нещасливих» будівель, на долю якої випало чимало випробувань, знаходиться в околицях Лондона – це зруйнована церква Дунстан-Іст (St Dunstan-in-the-East).

Англіканська парафіяльна церква Святого Дунстана була побудована в 1100 році, і більше п’яти сотень років непорушно простояла на своєму місці, переживши лише один значний ремонт в 1631 р. А вже в 1666 р. будівля церкви практично повністю згоріла під час Великої пожежі в Лондоні. Замість того, щоб заново відбудувати церкву, було вирішено реконструювати те, що від неї залишилося, і в проміжку між 1668 і 1671 роками був проведений серйозний ремонт. У період з 1695 р. по 1671 був навіть добудований шпиль в готичному стилі за проектом сера Крістофера Рена, а сама церква була прикрашена майстерною дерев’яною різьбою.

Однак в 1817 році над будівлею нависла нова загроза: було встановлено, що церква не витримує ваги власного даху. Справи були настільки погані, що будівлю вирішено було повністю знести і відбудувати заново, що й було зроблено. Неушкодженим вдалося зберегти тільки шпиль Рена. Будівництво закінчилося досить швидко, і вже в 1821 році церква знову була відкрита для прихожан.

Але спокій був недовгим – під час військових дій в 1941 році Лондон пережив серйозні бомбардування, які пошкодили і церкву Дунстан-Іст. Її шпиль і вежа вціліли, а от від самої будівлі залишилися тільки стіни. Після закінчення війни було вирішено не відновлювати церкву, і її руїни стояли «безгоспними» кілька десятиліть, поки в 1967 році лондонська влада не вирішила влаштувати тут сквер для відпочинку городян.

Серед напівзруйнованих стін колишньої церкви були посаджені дерева і квіти, встановлено лавочки і навіть фонтан, і вже в 1971 році незвичайний міський сад був відкритий для відвідувань.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла