Шоколадний будиночок у Києві

Шоколадний будиночок – це неофіційна назва двоповерхового коричневого особняка за адресою вул. Шовковична, 17/2, який був побудований в кінці XIX століття. Київська пам’ятка, яку прикрашають численні скульптурні прикраси, свого часу служила домівкою для багатьох культурних і громадських діячів, залишаючись одним з центрів політичного життя столиці.

Довгий час розкішний будинок, який об’єднує різні архітектурні стилі, належав Семену Могильовцеву – одному з найбагатших людей Києва. Життя глави Київського біржового комітету та відомого мецената, незважаючи на публічність, було покрите таємницею. Кияни не могли зрозуміти, чому настільки багатий чоловік провів життя без дружини і без дітей і заповів все своє майно племінникам.

Не мудро, що життя Могильовцева оповите легендами, в деякі з яких дійсно можна повірити. Кияни розповідають, що Могильовцев був довгі роки закоханий в багату княгиню. І саме для зустрічей з нею і був побудований дивовижний шоколадний будиночок, весь прикрашений квітами, метеликами і птахами. Завдяки достатку горельєфних деталей та об’ємної рустовки, фасад будівлі відрізняється вишуканістю і виразністю. Особливу увагу привертають складні скульптурні композиції поверх вікон другого поверху. Характерний коричневий колір і справді візуально перетворює всі елементи фасаду в шоколадні вироби. Не дивно, чому особняк Могильовцева жителі столиці прозвали «шоколадним».

Особливу архітектурно-художню цінність, яка не має аналогів в Києві, представляють інтер’єри особняка, оскільки в їх декорі чергуються мотиви майже всіх історичних стилів, які й дали назву кожному з залів: Мавританський, Ренесанс, Модерн, Рококо, Візантійський, Французький.

Стелі і стіни залів особняка прикрашені розписами, ліпниною, дерев’яними панелями. Викликають захоплення автентичні венеціанські дзеркала, різьблені двері та підвіконня, рами фасадних вікон, фігурне лиття огорожі парадних сходів. У залі Модерну збереглися віконні вітражі, які є зразком прекрасної роботи і високого художнього смаку.

У 1983-86гг. і в 1991-93гг. проведена часткова реставрація внутрішніх приміщень і фасаду “Шоколадного будиночка”. Але, на жаль, реставраційні роботи в будинку тоді не були завершені.

З січня 2010 року після розчищення залів від будівельного сміття «Шоколадний будинок» відкрив свої двері для киян та гостей столиці в статусі «Дитячої картинної галереї» – філії Київського національного музею російського мистецтва. З 2013 року назва змінилася на “Мистецький центр” Шоколадний дім “.

В даний час тут проводяться художні виставки, концерти класичної музики, дитячі свята, лекторії з історії мистецтва для дітей і дорослих, екскурсії залами особняка та інші культурні заходи.

Завдяки пишності і різноманітності інтер’єру, «Шоколадний будиночок» дуже популярний у гостей столиці. Сайт музею: shocolad-dim.kiev.ua


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла