Видубицький монастир: частинка славної української історії

Історія одного з найдавніших київських монастирів – Видубицького, засновником якого є князь Володимир, почалася ще в XI столітті. Місцем його розташування стало старовинне урочище Видубичі, назва якого, за однією з легенд, відбулася від подій, тісно пов’язаних з хрещенням Русі. Переказ свідчить, що після того, як в Дніпро були скинуті дерев’яні ідоли богів, люди, що залишилися відданими язичницькій вірі, довго бігли уздовж берега, вмоляючи до них. При цьому вони кричали: «Перун, Видибай», що означало «випливи».

Протягом ста років Видубицький монастир служить центром світського життя. У його стінах любили збиратися князі, проводилися молитви. Саме цей монастир став притулком для ченців Сильвестра і Мойсея, відомих своїм значним внеском у написання відомого літопису «Повісті временних літ».

У 1070 році в монастирі був закладений головний його храм – собор Святого Михайла. До наших днів він зберігся, на жаль, лише частково, тому як в XVI столітті, незважаючи на зміцнення, східна його частина була зруйнована зсувом.

По закінченню XIII століття монастир, який пережив кілька пожеж, а також навали хана Батия і князя А. Боголюбського, поступово починає втрачати свою велич і лише на кордоні між XVII-XVIII століттями, коли, завдяки капіталовкладенням воєначальників і меценатів, почнуться суттєві реставраційні та будівельні роботи , йому вдасться знову знайти колишню красу. Так в 1701 році було завершено будівництво п’ятикупольного Георгіївського собору, що тривало п’ять років. Кошти на його зведення, точно також як і на будівництво трапезної, були пожертвувані полковником М. Миклашевським, герб якого можна побачити над входом.

Говорячи про Видубицький монастир, неможливо не згадати про дзвіницю, до спорудження якої причетний український гетьман Д. Апостол. До себе вона притягує увагу сучасним розфарбуванням, що з’явилося в 1894 році.

На території монастиря знаходиться також некрополь, де поховані видатні люди XIX століття.

Сьогодні старовинна пам’ятка захоплює киян і гостей столиці не лише увінчаними витонченим бароковим декором фасадами, а й багатим внутрішнім оздобленням.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла