Ботанічний сад у Сан-Франциско: світ екзотичних рослин

У нещодавно відновленому ботанічному саду, який знаходиться в східній частині парку «Золоті ворота», постійно видно наплив туристів. Ботанічний сад займає площу 22,3 гектара, при цьому рослинна колекція оранжереї, куди входять різні екзотичні види, налічує більше 50 000 рослин.

Будівля сучасного ботанічного саду була власністю місцевого бізнесмена. Після його смерті споруда стала власністю міста. У 1880 році Джоном Маклареном тут була заснована оранжерея. За рахунок численних пожертвувань меценатів і місцевих жителів в 1940 році тут був також відкритий дендрарій. Зараз охоронні агентства тримають під контролем ці популярні туристичні визначні пам’ятки.

Східне крило ботанічного саду приховано, як правило, водними рослинами. Там же можна зустріти гігантські еухаріса (амазонські лілії), листя яких настільки сильні, що здатні утримати на плаву маленьку дитину. Забравшись вище, можна побачити непентеси (також відомі як «мавпячі чашки»). Ці рослини поєднують автотрофне харчування з гетеротрофним за рахунок харчування комахами. Непентеси були названі на честь міфічного еліксиру, який єгиптяни подарували Олені Прекрасній, щоб скрасити її смуток. У давньогрецькій міфології цей сорт рослин називали «травою забуття».

Як говоритися на вивісці в оранжереї, деякі народи довгий час використовували непентеси в якості посуду для приготування рису або збору води. Рідина з нерозкритих квіток часто використовувалася для промивання очей, ослаблення астми, а також болю при пологах. Різні частини рослини застосовувалися для лікування печії, розладу шлунку і дизентерії.

У 1995 будинок був частково зруйнований в результаті сильного шторму, і оранжерея на кілька років була закрита, поки проходив процес реставрації. Сьогодні предмети рослинної колекції ботанічного саду в Сан-Франциско знаходяться під охороною Всесвітнього фонду пам’яток.

Ботанічний сад не тільки є популярною пам’яткою міста, а й задіяний в ряді освітніх програм. Познайомитися з його екзотичними рослинами буде цікаво як дорослим, так і дітям.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла