Фантастична тінь на хмарах від вулкана Рейнір

Те, що всі без винятку об’єкти здатні відкидати тінь – явище звичайне і не викликає інтересу. Але могли б ви собі уявити видовище, коли тінь від величезного вулкана відкидається не так на землю, а на пропливаючі над ним хмари? А між тим, як би фантастично це не звучало, і тим більше, не виглядало, такий факт має місце – йдеться про гору Рейнір (Rainier), що знаходиться зовсім неподалік від Сіетла (США).

Сплячий вулкан Рейнір відноситься до території Національного парку Маунт-Рейнір (Mount Rainier National Park) в штаті Вашингтон. Гора різко виділяється на тлі оточуючих її лугів, засіяних пишними травами і квітами, а її схили вкриті цінними реліктовими лісами і двадцятьма п’ятьма льодовиками. Види тут дуже мальовничі, тому туристи озброюються фотоапаратами і намагаються відобразити на пам’ять неймовірну природну красу цього місця.

Днем цей стратовулкан Рейнір виглядає звичайно, хоча і вражає розмірами: це найвища точка Каскадних гір, яка доходить до позначки 4392 м над рівнем моря. У гарну погоду самотньо стоїть пік, покритий вічними льодами, видно навіть з віддалених місць. Але справжнісінькі дива відбуваються в ранні досвітні години при щільній хмарності – в цей час тінь від вулкана проходить не по землі, а по небу, вражаючи спостерігачів.

Яким же чином виходить така зачаровуюча картинка, адже, згідно фізичним законам природи, таке в принципі неможливо? Справа в тому, що при низькому розташуванні сонця гора Рейнір за рахунок своєї висоти може відкидати тінь на хмари, за умови, що ті знаходяться коло її вершини. Це можливо тільки за сприятливих умов: в осінньо-зимовий період, коли сонце знаходиться в нижній точці на горизонті, а висота хмар збігається з висотою піку.

Місцеві жителі вже давно звикли до цієї особливості гори Рейнір, а от всі приїжджі намагаються обов’язково поспостерігати незвичайну тінь на хмарах. Погодьтеся, що ніби-то підсвічена знизу величезна гора на тлі червоної ранкової зорі виглядає, як щось неземне, сюрреалістичне, і навіть трохи лякає своєю незвичністю.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла