Фонтан миру в Нью-Йорку

Незважаючи на те, що ця статуя була побудована в якості фонтану, з неї в даний момент не подається вода. Однак наплив туристів від цього менше не стає, і не один мандрівник не може пройти повз пам’ятки, яка стала справжньою окрасою нью-йоркського собору Іоанна Богослова.

«Фонтан миру» був побудований в 1985 році Грегом Уайєттом, з метою зобразити відчайдушну боротьбу добра і зла. Бронзовий витвір мистецтва Уайетта має як своїх прихильників, так і ненависників. Деяких арт-критиків шокує настільки сміливе поєднання наукових відкриттів, біблійних сюжетів, а також образів екзотичних тварин, однак складність і філігранність конструкції «Фонтана миру» заперечувати ніхто не може.

Навколо фонтану можна побачити ряд невеликих статуй, які були відлиті дітьми. Мініатюрні творіння втілюють образи Ейнштейна, Ганді, Сократа, а також зображають дивних міфічних звірів і демонів. Туристи також зустрічають тут білого павича, який часто блукає навколо «Фонтана миру».

Той, хто хоче розібратися в кожній деталі бронзового творіння Уайєтта, може почитати пояснення на одній з дощечок, яке проливає світло на неординарні рішення скульптора:

“Тріумф перемоги зла над добром – ось що таке« Фонтан миру ». Скульптура показує нам абсолютно протилежні світи – насильства і гармонії, світла й темряви, життя і смерті, і Бог спонукає ці світи до взаєморозуміння.

Коли фонтан працює, чотири струмка води ллються каскадом вниз на п’єдестал свободи і утворюють вир, який можна порівняти з первісним хаосом на Землі. Наповнивши квадратний п’єдестал, вода підіймається вгору, як доказ існування світлого майбутнього. Піднімаючись вгору, вода проходить по подвійній спіралі, що нагадує ДНК – головну молекулу життя. Поверх п’єдесталу видно клешні величезного краба, який нагадує нам про те, що життя зародилося у водних просторах. На західній стороні скульптури заколислива особа Місяця відображає спокій Сонця, усміхненого зі Сходу.

Центральною фігурою, звичайно ж, є скульптура архангела Михаїла, який бореться з силами зла. Голова переможеного демона звисає в клешнях краба, а лев і ягня відпочивають разом в царстві Бога, як колись передбачив пророк Ісайя “.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла