Хафьель (Hafjell)

Хафьель (Hafjell)

Хафьель – сучасний гірськолижний курорт, який користується популярністю як у норвежців, так і іноземних туристів. Він замикає трійку найбільших гірськолижних центрів Норвегії, а сноупарк робить його лідером для шанувальників твінтопа і сноуборду. Відмінна риса Хафьеля – протяжні спуски, прекрасний сніговий покрив і багато сонячних днів.

Досконалий світ

Регіон столиці зимової олімпіади 1994 року – міста Ліллехаммер – славиться прекрасним «лижним» ландшафтом і включає в себе чотири зимових курорти: Хафьель, Квітфьель, Шейкампен і Голо, розташованих в безпосередній близькості один від одного. Поруч знаходиться курорт Нурсетер-Шюшен з кращими в Північній Європі трасами для бігових лиж, які протягнулися на 350 км. Разом з «молодшими братами», Хафьель і Квітфьель складають унікальний за різноманітністю район для зимового відпочинку, що збирає тисячі туристів з усього світу. При цьому кожен курорт по-своєму привабливий і володіє різноманітними можливостями для катання.

Гірськолижний курорт Хафьель розташований в долині Гунбрансдален в 15 км від Ліллехаммера і 160 км від столичного аеропорту Гардемуен. Його спортивна історія почалася зі студентського чемпіонату в 1939 році, коли в цьому місті проводилися Університетські Олімпійські ігри. Тоді тут відбулися змагання зі швидкісного спуску. Під час Зимової Олімпіади 1994 року на одній з 30 трас Хафьеля проходили змагання зі слалому.

Найвища точка курорту – 1066 м, але катання починається з висоти 1030 м. Перепад висот становить 835 м. Ще одна приємна особливість Хафьеля полягає в тому, що його траси ніде не перетинаються і зустрічаються внизу. Це дуже зручно для тих сімей або компаній, члени яких мають різний рівень підготовки.

Загальна протяжність підготовлених трас – 39 км. Довгі схили курорту просто ідеальні для швидкого спуску. До речі, саме в Хафьеле прокладена і найдовша в країні траса протяжністю 7 км. Необхідний рівень снігу на 80% поверхні схилів підтримується сніговими гарматами, якими оснащений курорт.

У Хафьеле найбільша в Норвегії зона освітлених трас, освітлювана найбільшими в Норвегії прожекторами. Її довжина в 7 км допомагає продовжити час катання три рази на тиждень. Це ж освітлення дозволяє пропонувати веселі розваги і вечорами. Наприклад, катання на сніжних скутерах для дітей та на санках для всіх гостей курорту.

Курорт обслуговують 15 підйомників, з них: сім крісельних, сім бугельних і нова 8-місцева гондола c пропускною здатністю 2000 чол. / Год. Нижня станція гондоли розташована на висоті 195 м, верхня – в Mosetertoppen на висоті 781 м, де працює вельми популярне кафе Paviljongen. Підйом триває близько 7 хвилин. Перепад висот становить 570 м. Під час підйому наверх на гондолі лижники мають можливість помилуватися чудовим видом на долину. Підйомник зручний для тих, кого особливо приваблюють верхні схили гори.

Квитки ski-pass приймаються на всіх лижних курортах регіону Ліллехаммера, а строком від двох днів дійсні і для вечірнього катання.

Поруч з трасами розташовані шість кафе. Інформаційний центр допомагає познайомитися з можливостями та послугами лижної школи, прокату лижного спорядження і дитячого центру. Всі вони зручно розташовані поруч з основним входом.

У Хафьеле працюють лижні школи і Terrain Park з чотирма трамплінами. Групові заняття організовуються мінімум на три дні. У процесі навчання дуже важливо, щоб місце катання відповідало можливостям. Самий перший спуск не повинен бути занадто крутим.

Дуже популярний місцевий сноупарк. Іншою визначною пам’яткою курорту є олімпійська траса бобслея, на якій можна розвинути швидкість до 120 км / год.

Увага: діти!

Особливу увагу в Хафьеле приділяється дітям і сімейному відпочинку. Курорт пропонує ряд програм, спеціально розроблених для дітей від 4 років. У Хафьеле, як і на будь-якому іншому норвезькому гірськолижному курорті, є дитячі майданчики: Gaiaheisen, Bandheisen, Knerteheisen і Familieheisen. У Trollklubb, Knerteklubb і Snoklubben можна навчитися катанню на лижах.

Дитячий центр курорту Barneland для дітей від 4 до 6 років являє собою окрему зону з кімнатою, де можна залишити дітей під наглядом досвідченої няні на час катання. Тут працюють Троль-клуб, Міні-клуб, Сніговий клуб, Клуб юніорів та Хафьель-клуб. Програми заходів розроблені для дітей від чотирьох років.

Широта у всьому

У регіоні Ліллехаммер, де зосереджено відразу кілька курортів, Хафьель є найбільш великим з широким вибором зимових розваг after-ski. Тут є вісім ресторанів, п’ять барів і дискотеки. По вихідних днях в Хафьеле проводяться спеціальні курси для всіх бажаючих і зацікавлених. Наприклад, з малювання аквареллю і вугіллям, різьбі по дереву і багато чому іншому.

Дитячий парк Barneland, сімейний парк Hunderfossen, ігровий центр Ліліпутхаммер, аквапарк – це лише невелика частина того, що пропонує Хафьель. Близькість до Ліллехаммер обумовлює насичену екскурсійну програму: краєзнавчий музей Майхауген, Норвезький Олімпійський музей, Художній музей Ліллехаммера та ін.

Розміщення на курорті – це широкий вибір готелів і затишних котеджів як в безпосередній близькості від трас Хафьеля, так і в самому Ліллехаммері.


Не знаєте де знайти найкраще житло за доступну ціну під час подорожі?

Для пошуку найкращих варіантів житла використовуйте сервіс hotelscombined.com, що порівнює ціни на готелі у десятках систем бронювання, таких як booking.com, або знайдіть житло у приватному секторі через сервіс AirBNB, отримавши додатково знижку.Написати коментар

Ви повинні зареєструватись, щоб отримати право залишити коментар.

x
Отримуй в подарунок 33 євро на бронювання житла